ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

خوابیدن بعد از عمل بینی
آنچه می خوانید...

در صورتی که جراحی بینی را انجام داده باشید یکی از مهم ترین نکاتی که لازم است تا حتما به آن توجه داشته باشید نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی است که باید به طور صحیح باشد، چرا که عدم رعایت مراقبت های لازم بعد از جراحی باعث شده تا نتیجه خوبی را از جراحی خود دریافت نکنید و دوره نقاهت طولانی تری را داشته باشید. پس با توجه با اهمیت بالای این موضوع حتما این نوشته را تا انتها بخوانید.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

میزان اهمیت درست خوابیدن بعد از عمل بینی

انجام جراحی بینی می تواند جنبه زیبایی و درمانی داشته باشد. در زمان مشاوره با پزشک یکی از متداول ترین سوالاتی که افراد از جراح بینی خود می پرسند این است که نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی می بایست به چه شکلی باشد که هیچ نوع مشکلی در نتیجه جراحی ایجاد نشود؟

در جواب این سوال باید گفت که خوابیدن درست بعد از جراحی بینی می بایست هوشمندانه انجام داده شود از همین رو پیشنهاد می شود بعد از اتمام جراحی بینی حتما یک نفر به عنوان همراه کنار خود داشته باشید تا در صورت ایجاد هر نوع مشکلی کنار شما باشند.

در مورد عوارض ناشی از جراحی بینی باید بگوییم که به طور معمول حدودا 2 تا 4 هفته این موضوع زمان می برد تا از بین بروند. از همین رو لازم است تا در این دوران حتما استراحت کافی و لازم را داشته باشید و از انجام هر گونه فعالیت های سنگین بدنی به شدت اجتناب کنید چرا که رعایت درست تمامی این موارد باعث شده تا ایجاد تورم و کبودی که بعد از عمل جلوگیری شود.

با توجه به تمامی موارد گفته شده درست خوابیدن بعد از جراحی بینی از اهیمت بالای برخوردار است و باعث شده تا ترمیم سریع تر انجام شود. پس می توان گفت که خوابیدن درست باعث شده تا اکسیژن و مواد مغذی به خوبی به بدن شما برسد و به ترمیم سریع تر بافت و ماهیچه ها کمک بسیار زیادی می کند پس برای اینکه جراحی شما بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد لازم است تا در روز 8 ساعت خواب کافی داشته باشید.

نحوه صحیح درست خوابیدن بعد از جراحی بینی

توجه داشته باشید که خوابیدن به حالت نیمه نشسته یکی از بهترین حالت ها برای خوابیدن است چرا که تورم والتهاب بعد از جراحی را کاهش می دهد. در صورت خوابیدن به پهلو چون سوراخ های بینی به سمت پایین کشیده می شوند به بینی فشار وارد می کند پس بهتر است تا به شکل طاق باز بخوابید و همچنین چند بالش را در زیر سر خود قرار دهید تا فشار غیر ضروری به بینی وارد نشود.

حتما بعد از جراحی بینی برای سه هفته تنها بخوابید چرا که ممکن است در زمان خواب اگر کسی کنارتان باشد به طور ناخدآگاه به بینی شما ضربه وارد کند.  

ممکن است خوابیدن به این شکل برای شما کمی سخت باشد از همین رو پیشنهاد می شود تا برای اینکه خواب راحتری را داشته باشد به جای مصرف کافئین از چای های گیاهی نظیر بابونه استفاده کنید.

بعد از جراحی بینی چه مدت لازم است بخوابیم؟

یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد جراحی بینی وجود دارد این است که سرعت بهبودی زیاد است و تنها هفته اول جزء بحرانی ترین دوره به حساب می آید.

داشتن خواب خوب باعث شده تا نگرانی ها و اضطراب از شما دور شود و به تقویت سیستم ایمنی نیز کمک بسیار زیادی می کند در حالت کلی خواب خوب همانند یک داروی مقوی عمل می کند که باعث بالاتر رفتن سرعت روند بهبودی خواهد شد.

شما می توانید بعد از گذشت 7 الی 10 روز بعد از جراحی در موقعیت ها مختلف بخوابید. ولی توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید فشاری را به بینی خود وارد کنید.

نکات مهم در مورد جراحی بینی

اگر شما نیز قصد انجام جراحی بینی را دارید توجه داشته باشید که قبل و بعد از جراحی بینی حتما به این نکات توجه کافی و لازم را داشته باشد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • اگر در مورد رینوپلاستی اطلاعات کاملی ندارید لازم است تا کمی اطلاعات و آگاهی خود را افزایش دهید.
  • بعد از انجام جراحی بینی شما می توانید برای تناسب اندام خود تلاش کنید البته فقط برای افرادی قصد کاهش وزن را دارند صدق می کند.
  • اگر داروی خاصی برای تسکین درد و التهابات بعد از جراحی برای شما تجویز شد حتما به موقع و سر وقت آن ها را مصرف کنید.
  • از داشتن استرس و اضطراب به شدت خودداری کنید و در دوران استراحت حتما آرامش کافی را داشته باشید.
  • از مصرف قهوه در طول دوران نقاهت خود به شدت اجتناب کنید.
  • توجه داشته باشید تغذیه بعد از جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است پس غذاهای نرم و سبک مصرف کنید تا فشاری به بینی وارد نشود.

کلام آخر

عمل جراحی بینی با اینه خیلی در میان خانم ها و آقایان رایج است اصلا جراحی سختی نیست ولی در صورت عدم رعایت برخی از نکات می تواند بسیار آسیب پذیر باشد پس از وارد شدن هر نوع آسیب یا لطمه ای به بینی جراحی شده خودداری کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از جراحی خود دریافت کنید.

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه 

[ays_quiz id='2']