جوانسازی صورت

یکی از آرزو های دیرینه همه انسان ها خصوصا بانوان ، جوان تر شدن و جوان ماندن بوده است. خوشبختانه در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری در زمینه جوانسازی صورت حاصل شده است.

از جمله روش های جوانسازی پوست می توان به تزریق بوتاکس ، انواع لیزر پر توان و کم توان ، رادیوفرکوئنسی ( آر اف سوزنی و غیر سوزنی ) میکرونیدلینگ ، تزریق فیلر و غیره اشاره نمود.

جوانسازی صورت

شرایط زندگی ، افزایش سن ، استرس و اضطراب ، مصرف دارو و نوع تغذیه از جمله عوامل بروز چین و چروک در افراد می باشد، از این رو افراد برای بر طرف کردن چین و چروک و جوانسازی صورت به پزشک زیبایی مراجعه می کنند.

روش های جوانسازی صورت عبارتند از :

  • تزریق چربی : به منظور رفع افتادگی و چین و چروک صورت ، چربی تزریق می شود. این چربی به دلیل اینکه از بدن خود فرد گرفته می شود سازگار با بدن می باشد.
  • تزریق ژل و فیلر : ابتدا نوع ژل توسط پزشک زیبایی انتخاب می شود و با استفاده از سرنگ در محل مورد نظر تزریق خواهد شد.
  • تزریق بوتاکس : بوتاکس از جمله دارو های درمانی برای رفع چین و چروک می باشد که به منظور کم شدن حرکت ماهیچه های ناحیه مورد نظر تزریق می شود.

انتخاب نوع روش جوانسازی پوست بستگی به شرایط پوست ، سن و جنسیت بیمار دارد و به عهده پزشک زیبایی می باشد.

جوانسازی صورت با لیزر

از اختراع لیزر حدود ۶۰ سال می گذرد اما دستگاه های پیشرفته پوستی حدود ۲۰ سال پیش به بازار عرضه شدند و پیشرفت چشمگیری داشتند.

امروزه برای جوانسازی صورت و رفع موهای لیزر از لیزر های پر توان استفاده خواهد شد.

همچنین برای درمان مشکلات جزئی مانند درمان جوش صورت ، ریزش موی سر ، لک صورت ، اصلاح جای جوش ، جوانسازی صورت ، لاغری موضعی نواحی تجمع چربی ، لیفت سینه ها و غیره از لیزر های کم توان استفاده می شود.

جوانسازی صورت توسط لیفت با نخ

روش جدید برای لیفت صورت که در آن نخ های مخصوص که روی آنها مخروط های بسیار ظریف نصب شده و یا نخ های خاردار از طریق یک سوزن ظریف به داخل بافت زیر پوست هدایت می گردند و به پوست صورت شکل داده می شود یا به عبارتی لیفت می گردد.

باید توجه داشت نتایج این روش قابل مقایسه با جراحی لیفت صورت نیست و نمی تواند جایگزین آن شود. تنها در موارد خاصی که فرد به هر دلیل قصد جراحی صورت نداشته و تغییرات بسیار مختصر ویا محدود برای ایشان قابل قبول باشد، می توان از لیفت نخ استفاده نمود.

درباره دکتر رزم آرا

دکتر نرگس رزم آرا ، جراح و متخصص گوش حلق و بینی ، با انجام کلیه خدمات انواع جراحی بینی در مشهد ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی ترمیمی و...

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 8 + 12 =

Call Now Button