مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

جراحی زیبایی پلک

برچسب ها:
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی با هدف حذف و از بین بردن پف، افتادگی و رفع پوست اضافه پلک ها انجام می شود. بهتر است بدانید که عواملی همچون افزایش سن باعث کاهش تولید کلاژن و الاستین و خاصیت ارتجاعی پوست شده، همچنین شادابی، رنگ و ضخامت پوست تغییر و به مرور زمان چین و چروک ها نمایان شده و مشکلاتی همچون افتادگی و پف پلک ها را ایجاد می کند.

از آن جا که پوست اطراف چشم نازک تر بوده زودتر دست خوش تغییر شده و اولین نشانه های پیری است که در اطراف پوست چشم دیده می شود. از دیگر عواملی که بر روی پوست اطراف چشم تاثیر می گذارد می توان به عوامل وراثتی، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، بیماری تیروئید اشاره کرد.

انواع جراحی های زیبایی پلک

برای انجام جراحی بلفاروپلاستی با توجه به نیاز بیمار، جراح پلک اقدام به جراحی پلک بالا و پایین می کند.

جراحی پلک فوقانی

برای رفع پف و افتادگی پلک بالا، جراح پلک برشی را در راستای خطوط موجود بر روی پلک ایجاد می کند و پوست و چربی اضافه را بریده و پس از آن محل برش خورده را بخیه می زند. به این نکته توجه کنید که برش های ایجاد شده در بلفاروپلاستی قابل مشاهده نیست و پس از مدتی محو خواهد شد.

جراحی پلک تحتانی

به مرور زمان و با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد توانایی نگه داری بافت چربی را در زیر عضله نخواهد داشت در نتیجه از زیر عضله پلک به پوست زیرین پلک تراوش خواهد کرد و حالت پف آلودگی را ایجاد خواهد کرد. جراح پلک به منظور رفع این مشکل برشی را در ناحیه ملتحمه پلک تحتانی ایجاد می کند.

بلفاروپلاستی دارای نتایج مطلوب و مورد رضایتی می باشد و تاثیر بسزایی در موقعیت پلک و جوانتر نشان دادن چهره فرد خواهد شد

جراحی زیبایی پلک یا پلکسر کدام مناسب تر است؟

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی می باشد که با برداشتن ظریف پوست اضافه و چربی در ناحیه پلک بالا و جابجایی چربی در پلک پایین چهره جوانتر نشان می دهد. همچنین نتایج جراحی پلک دائمی است اما اثرات افزایش سن بر روی ابرو ها و صورت را نمی توان نادیده گرفت.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

پلاسما جت یا پلکسر از روش های جدیدی است که برخی از افراد آن را به عنوان جوانسازی بدون جراحی می شناسند از روش های جدیدی است که با استفاده ا دستگاهی بنام پلاسما جت با ایجاد سوراخی ریز و پشت سر هم لایه سطحی پوست تصعید می شود و این کار باعث جمع شدن لایه های زیرین پوست می گردد.

این روش برای مواردی که پوست اضافه مختصر در ناحیه پلک فوقانی وجود دارد استفاده می شود و در مواردی که میزان پوست اضافه در ناحیه پلک بال زیاد است، چربی و پف پلک بالا چه در بخش داخلی و چه در بخش میانی وجود دارد، افتادگی همزمان ابرو ها و افراد با پوست تیره رنگ توصیه نمی گردد و با ریسک عوارض بالایی به همراه است.

به طور کلی این یک روش جدید است که هیچ گونه پایه علمی ندارد و میزان عوارض بلند مدت آن، میزان اثر، طول ماندگاری و میزان صدمه به چشم مشخص نیست. بنابراین استفاده از آن برای همگان توصیه نمی شود و از طرفی نتایج آن برای همگان یکسان نیست.

اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی

قبل از انجام جراحی می بایست موارد زیر را به منظور دست یابی به نتیجه مطلوب رعایت نمایید اما این موارد کدامند:

 • مطلع ساختن پزشک از سوابق پزشکی خود و بیماری که دارید یک امر ضروری است.
 • بیان انتظارات و خواسته های خود در جلسه مشاوره قبل از جراحی می تواند برای رسیدن به نتیجه مطلوب کمک خواهد کرد.
 • بررسی وضعیت بینایی چشم و انجام معاینات فیزیکی یک امر بدیهی است.
 • از استعمال دخانیات همچون سیگار به مدت شش هفته قبل از جراحی به منظور ایجاد سیستم ایمنی قویتر پرهیز نمایید.
 • همچنین به مدت دو هفته پیش از جراحی از نوشیدن مشروبات الکی بپرهیزید زیرا مصرف الکل سبب می شود تا زمان بهبودی و ترمیم زخم ها طولانی تر گردد.
 • مصرف داروهایی همچون آسپرین و ویتامین E به دلیل آنکه احتمال خونریزی حین جراحی را افزایش می دهد بایستی قطع شود. همچنین مصرف برخی داروها همچون بروفن و مفنامیک اسید بایستی قبل از جراحی قطع گردد و تنها در صورت مصرف مسکن از استامینوفن استفاده نمایید.

نمونه جراحی زیبایی پلک دکتر نرگس رزم آرا 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک

توصیه های پزشکی و مراقبت های بعد از جراحی پلک بسیار در نتیجه جراحی تاثیر گذار خواهد بود لذا سعی نمایید تمامی توصیه های پزشکی را با دقت انجام دهید اما این توصیه ها عبارت است از:

 • به مدت حداقل سه روز پس از جراحی می بایست از قطره اشک مصنوعی استفاده نمایید.
 • استفاده از کمپرس سرد به مدت چهل و هشت ساعت پس از جراحی لازم خواهد بود.
 • در صورت داشتن مشکلاتی همچون کم بینی و چشم درد می بایست پزشک خود را مطلع سازید و برای معاینه مراجعه نمایید.
 • آرایش نمودن در روز جراحی ممنوع بوده و پس از جراحی در روز های ابتدایی از آرایش چشم بپرهیزید.
 • پس از جراحی فرد می بایست از تماس مستقیم با نور خورشید برهیزد و از پوست خود محافظت نماید.
بیشتر بخوانید
لیفت ابرو

انجام همزمان جراحی های زیبایی با پلک

برخی از افراد تمایل دارند که با یک بار بیهوشی به انجام چند جراحی بپردازند که تنها یک بار بیهوشی را تجریه کرده و حتی یک دوره نقاهت را سپری کنند به همین منظور از سوالاتی که می پرسند کدام یک از اعمال جراحی را می توان به صورت همزمان با جراحی زیبایی پلک انجام داد؟

به طور معمول جراحی زیبایی پلک را می توان به صورت همزمان با جراحی های همچون لیفت ابرو، لیفت صورت یا بازسازی صورت و جراحی بینی انجام داد. در واقع هدف از این نوع جراحی بهبود بینایی است. نکته ای بسیار مهم که جالب است بدانید هزینه جراحی پلک را تا حدی بیمه تقبل خواهد کرد.

خطرات و عوارض جراحی بلفاروپلاستی

تمامی اعمال زیبایی با عوارضی همراه است که این دسته از عوارض جانبی و موقتی است و ظرف مدت کوتاهی برطرف می شود. اما عوارض احتمالی عبارت است از:

 • عفونت
 • کبودی
 • تورم
 • خونریزی
 • خشکی چشم
 • اسکارهای ناشی از برش جراحی
 • تغییر رنگ پوست
 • تاری موقتی و بسیار کم دید
 • عوارض مواد بیهوشی و لخته شدن خون

اما برخی از عوارض هستند که ناشی از جراح خواهد بود همچون نامتقارن بودن پلک ها که برای پیشگیری از چنین عوارض های بایستی قبل از اقدام به جراحی در انتخاب جراح پلک خود دقت لازم و کافی را داشته باشید.

هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه جراحی زیبایی پلک با توجه به دستمزد جراح پلک، میزان افتادگی و تعداد پلک ها ( پایین و بالا ) مشخص می شود. لذا به هیچ عنوان نمی توان هزینه دقیقی را قبل از بررسی های لازم مشخص نمود. به همین منظور بهتر است با یک جراح زیبایی پلک در این خصوص مشورت نمایید.

هزینه جراحی لیفت صورت و گردن

هدف از انجام جراحی پلک

افتادگی پلک در صورت آنکه بسیار زیاد باشد می تواند از باز شدن کامل چشم ها جلوگیری کند که در چنین شرایطی انجام بلفاروپلاستی می تواند به بهبود شما کمک نماید. در حقیقت هدف از جراحی پلک بهبود ظاهری فرد و رفع پف آلودگی، افتادگی پلک بالا و پوست اضافی پلک پایین می باشد.

نتایج جراحی پلک

بسیاری از افراد از نتایج جراحی پلک رضایت داشته زیرا این نوع جراحی می تواند سبب جوانسازی چشم ها و افزایش اعتماد به نفس آنها می شود. نتایج جراحی پلک ماندگاری داشته و نیاز به تکرار نخواهد بود، اما گاها دیده شده است که برخی از افراد پس از چندین سال با افتادگی پلک مواجه شده اند و نیاز به جراحی دارند.

بیشتر بخوانید
لیفت صورت و گردن

کلام آخر

جراحی زیبایی پلک یک جراحی بدون عارضه است، در صورتی که به هر دلیل با افتادگی ناحیه پلک مواجهه هستید بهتر است با یک متخصص در این زمینه مشورت نمایید. جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از رایج ترین روش های جراحی زیبایی است که با هدف اصلاح ایرادات پلک پایین و بالا انجام می شود.

در این جراحی به منظور زیبا شدن پلک و صورت، پوست، چربی و عضله اضافی اطراف پلک برداشته خواهد شد. با اصلاح این موارد تغییر قابل توجه در ظاهر چهره افراد پدید می آید و صورت فرد شاداب و جوان تر به نظر می رسد. ماندگاری نتایج بلفاروپلاستی معمولا همیشگی است. اغلب این جراحی به صورت سرپایی انجام خواهد شد.

doctorrazmara

دکتر نرگس رزم آرا

فلوشیپ جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت از دانشگاه تهران | متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه مشهد | نفر اول آزمون دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۵ | دارای رتبه برتر بورد تخصصی

ساعات کاری مطب: روزهای زوج
ساعت 17 الی 19
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هشت =

Call Now Buttonتماس با پزشک