مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

لیفت ابرو

برچسب ها:
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

لیفت ابرو

 

 

زیبایی یکی از امیال غریزی است که هر انسانی تمایل دارد تا به آن دست یابد، اما افزایش سن و گذشت زمان یکی از مهمترین عواملی است که بر روی آن تاثیر می گذارد. به مرور زمان ابروها سنگین و افتاده می شود و در کنار آن چین و چروک های بر روی پیشانی ایجاد می شود که سبب می گردد تا چهره فرد اخم آلود نشان داده شود و زیبایی آن تحت تاثیر قرار گیرد، به همین منظور برای رهایی از این وضعیت، لیفت ابرو گزینه مناسبی خواهد بود.

صورت و حرکات آن نقش مهمی در برقراری ارتباط ما با دیگران دارد، بخش عمده ای از آن حرکات در مرکز صورت و در ناحیه چشم ها و ابروها متمرکز شده اند. حالت چشم ها و ابروها بخش مهمی از انتقال پیام به دیگران هستند، پیام اینکه من شاداب یا خسته و نگران هستم.

به مرور زمان و با افزایش سن به دلیل جاذبه زمین، کند شدن تولید کلاژن در پوست و آسیب های ناشی از نور خورشید عضلات و بافت های زیر پوستی صورت شل و دچار افتادگی می شوند.

تغییرات و نشانه های افزایش سن در ناحیه ابروها و پیشانی شامل ایجاد چین های افقی متعدد در ناحیه پیشانی، تشکیل چین عمودی یا خط اخم بین ابروها، افتادگی ابروها، افزایش پف و پوست اضافه در پلک فوقانی، صاف شدن ابرو و از بین رفتن قوس زیبایی ابرو است.

افتادگی ابرو باعث می شود تا چهره ناراحت، مسن، عصبانی و خسته به نظر آید. همچنین خطوط اخم باعث می شوند تا چهره بیش از حد اخمو و عصبی به نظر رسد.

از آنجایی که چشم ها بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره دارند، با عمل جراحی بالا کشیدن ابرو که به عنوان لیفت ابرو شناخته می شوند می توان این مشکلات را اصلاح نمود.

لیفت ابرو

لیفت ابرو

کاندید لیفت ابرو

یکی از سوالات شایع در میان افراد این است که چه افرادی کاندید مناسب جراحی لیفت ابرو هستند که لازم است بگوییم که افرادی با وجود شرایطی همچون ذیل بهترین کاندید برای انجام لیفت ابرو هستند:

  • ابروهای افتاده
  • ابروهایی که دارای شیب هستند
  • افرادی که در ناحیه ابروهای خود با پوست اضافه مواجهه اند
  • وجود چین و چروک بین ابروها
بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

مزایای لیفت ابرو

بالا رفتن خط ابرو باعث می شود تا چهره جوان تر و زیبا تر به نظر رسد.

برطرف کردن حالت افتادگی ابرو باعث کاهش سایه های اطراف چشم می شود و موجب روشن تر و شاداب تر چهره می شود.

لیفت ابرو باعث کاهش چین و چروک های روی پیشانی در قسمت بالایی بینی می شود.

حالت اخم و چین های که بین ابرو ها پدید آمدند را می توان با لیفت ابرو برطرف نمود.

در صورتی که در ابرو ها عدم تقارن وجود داشته باشد، با لیفت ابرو ها می توان هارمونی و تقارن را به ابرو ها بازگرداند.

در روابط اجتماعی لیفت ابرو کمک می نمایید تا بتوانیم با دیگران ارتباط بهتری برقرار کنیم، چرا که به اشتباه شما را فردی نگران یا عصبی قلمداد نمی کنند همچنین باعث افزایش حس اعتماد به نفس در فرد و حس جوانی در فرد می گردد.

جراحی لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو چگونه انجام می شود؟

لیفت ابرو به روش های مختلفی انجام می شود و انتخاب روش بسته به هدف و نتیجه ای که فرد خواهان آن است و ارتفاع پیشانی، چین و چروک بین ابروها و موقعیت فعلی ابرو دارد. لیفت ابرو سبب می شود تا چین و چروک های افقی پیشانی از بین برود و عضلات ابرو سفت شود.

انجام قطعی لیفت ابرو از طریق جراحی به صورت کلاسیک یا آندوسکوپیک قابل انجام است.

لیفت ابرو بدون جراحی از طریق بوتاکس، نخ یا لیزر انجام می شود که راهکار موقتی است.

افرادی که پیشانی بلندی بیشتر از هفت سانتی متر دارند و چین و چروک در ناحیه پیشانی شدید و عمیق است بهترین روش لیفت ابرو از طریق برش کلاسیک و بر خط رویش مو است.

ماندگاری این روش جراحی به نسب روش های دیگر بیشتر است ولی دوره ریکاوری آن طولانی تر خواهد بود و برای مردانی که مشکل طاسی هستند گزینه مناسبی نخواهد بود.

در صورتی که ارتفاع پیشانی کمتر از هفت سانتی متر باشد و افتادگی ابرو در حد ملایم و متوسط باشد، لیفت ابرو به روش آندوسکوپیک از طریق برش های کوچکی که در ناحیه موها داده می شود گزینه مناسبی خواهد بود.

مزیت لیفت آندوسکوپیک ابرو نسبت به روش های قدیمی تر میزان برش کمتر و دوره ریکاوری کوتاه تر آن می باشد.

در صورتی که بین ابرو ها چین و چروک وجود نداشته باشد و فقط افتادگی دم ابرو وجود داشته باشد، لیفت تمپورال یا شقیقه روش مناسبی است که در این روش برش در محل شقیقه داده می شود لیفت قسمت خارجی ابرو ها انجام می گردد.

 

بیشتر بخوانید
جراحی پروتز چانه در مشهد

لیفت ابرو با نخ

فرآیند لیفت ابرو با نخ بدین صورت است که با کمک نخ های لیفت مخصوص لیفت از داخل موها یا از روی ابرو انجام می شود. به طور معمول نخ های لیفت سازگاری بالایی با بدن فرد خواهد داشت و منجر به بروز واکنش های آلرژیک نمی شود. لیفت ابرو با نخ تحت بی حسی موضعی طی ده تا سی دقیقه انجام می گردد.

آیا امکان انجام جراحی لیفت ابرو با سایر اعمال جراحی امکان پذیر است؟

لیفت ابرو گاهی همراه با جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی انجام می شود. لیفت ابرو گاها با عمل بلفاروپلاستی به صورت همزمان و ترکیبی انجام می شود. همچنین برای حصول نتیجه بهتر توصیه به تزریق بوتاکس دو هفته قبل از جراحی می شود.

هر چند لیفت ابرو به تنهایی می تواند در جوان ترو زیباتر شدن چهره فرد بسیار موثر باشد.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

مراقبت های پس از لیفت ابرو یکی از مهمترین عواملی است که بروی نتیجه آن تاثیر بسزایی خواهد داشت. لذا رعایت توصیه ها و مراقبت های جراح پلاستیک صورت بسیار حائز اهمیت می باشد.

بعد از عمل لیفت ابرو توصیه می شود از بانداژ برای اطراف پیشانی استفاده شود.

برای حدود یک هفته از فرد درخواست می شود از انجام فعالیت های شدید پرهیز شود.

بخیه ها و کلیپس های تقریبا یک هفته پس از جراحی برداشته می شود.

مصرف الکل و سیگار در دو هفته اول پس از جراحی ممنوع خواهد بود.

استفاده از باندهای مخصوص برای اطراف پیشانی ضروری است.

کبودی و تورم پس از لیفت ابرو همانند هر جراحی دیگر یک امر طبیعی و رایج است که به طور معمول جز عوارض جانبی و موقتی است که پس از چند روز کاملا برطرف خواهد شد.

درد پس از لیفت ابرو وجود خواهد داشت که این درد قابل تامل خواهد بود و با مصرف داروهای مسکن تسکین می یابد.

از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و فیزیکی به مدت یک هفته بپرهیزید.

استحمام پس از لیفت ابرو به مدت 48 ساعت ممنوع است و پس از این زمان استحمام بلامانع خواهد بود.

به مدت شش تا دوازده ماه سعی نمایید از قرارگرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید.

پس از جراحی لیفت ابرو تورم وجود خواهد داشت اما این تورم جز عارضه های جانبی و موقتی است که پس از هفت تا ده روز رفع می شود.

 

ماندگاری لیفت ابرو

ماندگاری لیفت ابرو با توجه به به برخی عوامل همچون تکنیک انجام لیفت ابرو، پوست، سن  و سیستم بدنی فرد از نه ماه تا دو سال متغیر خواهد بود.

بیشتر بخوانید
تزریق کورتون به بینی بعد از راینوپلاستی

هزینه لیفت ابرو

هزینه لیفت ابرو با توجه به برخی عوامل همچون تکنیک لیفت متفاوت می باشد. لذا قبل از معاینه و بررسی های لازم هزینه دقیقی را مشخص نمود. به همین منظور برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه لیفت ابرو بهتر است با جراح پلاستیک صورت در این خصوص مشورت نمایید.

نکته آخر

لیفت ابرو سبب جوانی چهره فرد می گردد که با روش های مختلفی قابل انجام است و تقریبا تا 15 سال موجب جوانتر شدن چهره فرد می گردد.

پس از لیفت ابرو، ابروها کمی بالاتر از حد طبیعی قرار می گیرد که این یک امر طبیعی است و نگران کننده نخواهد بود زیرا پس از مدتی برطرف می شود و نتیجه نهایی پس از مدت زمانی مشخص می گردد. در صورتی که قصد انجام جراحی لیفت ابرو را دارید می توانید با جراح پلاستیک صورت در این زمینه مشورت نمایید. لازم به ذکر است برای مشاوره می توانید به صفحه ی مشاوره آنلاین دکتر نرگس رزم آرا مراجعه نمایید.

راه های ارتباطی با دکتر نرگس رزم آرا:

شماره تماس: ۰۵۱۳۸۵۵۵۹۵۹

اینستاگرام دکتر نرگس رزم آرا: doctorrazmara

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین جراح بینی در مشهد مراجعه نمایید.

doctorrazmara

دکتر نرگس رزم آرا

فلوشیپ جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت از دانشگاه تهران | متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه مشهد | نفر اول آزمون دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۵ | دارای رتبه برتر بورد تخصصی

ساعات کاری مطب: روزهای زوج
ساعت 17 الی 19
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 19 =

Call Now Buttonتماس با پزشک