ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » کاملترین راهنمای انتخاب جراح بینی خوب

کاملترین راهنمای انتخاب جراح بینی خوب

جراحی بینی
آنچه می خوانید...
تیترهای این مقاله: نمایش

عمل بینی سرآمد جراحی های زیبایی در ایران است و استقبال از آن روز به روز بیشتر می شود. همچنین اگر بگوییم ایران از بهترین جراحان بینی در جهان برخوردار است، سخنی به گزاف نگفته ایم. حتی مردم بسیاری از کشورهای جهان برای انجام عمل زیبایی به ایران مراجعه می کنند و بعد از انجام عمل بینی و رضایت بالا به خانه هایشان برمی گردند. در ادامه، توضیحاتی کامل و جامع در خصوص جراحی بینی و راه های انتخاب بهترین جراح بینی در مشهد ارائه می دهیم تا بتوانید با فراغ بال بیشتری در خصوص این عمل حساس و در عین حال تاثیرگذار تصمیم گیری کنید.

رینوپلاستی چیست؟

عمل بینی یا رینوپلاستی به معنای یک نوع جراحی درمانی – زیبایی است که هدف از انجام آن ایجاد تغییرات ظاهری و عملکردی بر روی بینی است. در واقع رینو به معنای بینی و پلاستی به معنای اصلاح یا زیبا کردن می باشد. جراح بینی می تواند مهم ترین نقش را در برقراری تعادل بین بینی و صورت ایفا کند، در نتیجه انجام عمل بینی، با ارتقای تصویری که از خود در ذهنتان دارید، دچار افزایش اعتماد به نفس خواهید شد.

مزیت رینوپلاستی، دائمی بودن نتیجه حاصل از آن است. به همین دلیل جزء اعمال جراحی پرطرفدار در میان مردان و زنان می باشد و اکثریت افراد تمایل دارند پس از سن بلوغ و تکمیل رشد اقدام به انجام این جراحی نمایند. بسیاری از افراد ممکن است در انتهای روند عمل از نتیجه راضی نباشند یا از یاد نبرید، که اگر جراحی زیبایی بینی بد انجام شود و شما بهترین جراح بینی را انتخاب نکرده باشید، اثرات جبران ناپذیری بر روی صورت شما بر جای خواهد ماند؛ بنابراین باید جانب احتیاط را برای انتخاب جراح زیبایی بینی رعایت کنید. پزشکی که انتخاب می کنید، علاوه بر اینکه باید در جراحی زیبایی و ترمیمی ید طولایی داشته باشد، بایستی از دانش بالایی در رابطه با مجرای تنفسی و ساختار خارجی بینی هم برخوردار باشد.

تاثیر انتخاب جراح بینی در نتیجه عمل

از آنجایی که امروزه جراحی بینی در میان مردم رواج پیدا کرده، تعدد جراحان بینی نیز بیشتر شده و انتخاب جراح بینی خوب کمی دشوارتر است، اما به دلیل اینکه عمل بینی از عمل های ضروری نیست، می توان با دقت کافی درباره جراح بینی خوب جستجو نمود. به این منظور شما می توانید در گوگل جستجو کرده و لیستی از جراحان بینی خوب را تهیه نمایید. سپس با بررسی سوابق تحصیلی، رزومه کاری و همچنین مشاهده نمونه های کار های جراح، بهترین جراح بینی در مشهد را انتخاب نمایید.

بهترین جراح بینی در مشهد

به طبع افرادی که تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی را دارند، مدتی قبل از عمل به دنبال بهترین جراح بینی در شهر خود هستند. آنچه پیداست امروزه علم پزشکی پیشرفت های بسیاری داشته و از آنجایی که بینی یکی از مهم ترین فاکتور های صورت در برقراری تناسب میان اجزای صورت می باشد و تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد، افراد زیادی به انجام جراحی زیبایی بینی روی می آورند.

با توجه به این مسئله که افراد زیادی متقاضی انجام رینوپلاستی هستند، تعدد جراحان بینی نیز افزایش یافته و این موضوع در شهرهای بزرگتر همچون مشهد بیشتر صدق می کند. به همین خاطر افراد در شهری های بزرگ تر می بایست دقت عمل بیشتری به کار ببند تا بتوانند یک جراح خوب انتخاب نمایند و برای این امر زمان بگذارند.

جالب است که دقت نمایید که انجام جراحی بینی ضرورت نداشته و نیازی به اقدام فوری و اورژانسی نخواهد بود و به همین منظور افراد می توانند قبل از جراحی به طور کامل برای شناخت یک جراح بینی با تجربه زمان بگذارند تا بتوانند انتخابی دقیق و درست داشته باشند، زیرا انتخاب جراح بینی یکی از مهم ترین فاکتور ها در کسب نتیجه مطلوب می باشد و افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند، با توجه به موقعیت مکانی خود، همواره به دنبال بهترین جراح بینی هستند. اگر شما نیز ساکن مشهد و یا شهرهای اطراف آن هستید، عمل بینی خود را توسط بهترین جراح بینی در مشهد انجام دهید.

چه بسا افرادی که در انتخاب جراح بینی خود کوتاهی نمودند و با دقت تحقیق نکرده اند، از نتیجه نهایی عمل بینی خود راضی نیستند و حتی دچار عوارض جانبی شده اند. در نهایت مجبور به انجام جراحی ترمیمی بینی می شوند. در ادامه برآنیم شما را در جریان یک سری از ویژگی های بهترین جراح بینی در مشهد بگذاریم تا راحت تر بتوانید پزشک خود را انتخاب نمایید.

ویژگی های بهترین جراح بینی در مشهد

آگاهی از معیارهای مهم در انتخاب جراح بینی تاثیر بسزایی خواهد داشت، به همین منظور بهتر است برای داشتن انتخاب بهتر با این ویژگی ها آشنا شوید؛ حال این ویژگی ها کدامند؟

ارزیابی اولیه و برقراری ارتباط

یکی از ویژگی های بارز یک جراح بینی خبره که می تواند سبب جلب اعتماد و ایجاد آرامش خاطر فرد از جراحی و نتیجه آن شود، توانایی برقراری ارتباط می باشد. یک جراح بینی می بایست با صبر و حوصله پاسخگوی تمامی سوالات بیماران باشد و توانایی برقراری ارتباط با افراد را داشته باشد تا بتواند از خواسته فرد مطلع شده و تفاهمی بین آنچه امکان دارد از نتیجه جراحی بدست آید با خواسته فرد برقرار نماید و همچنین می تواند بیمارانی که از عمل بینی خود انتظار نامعقولی دارند را متقاعد نماید.

یک جراح بینی خوب با برخوردی خوش و صبر و شکیبایی به مراجعه کنندگان خود مشاوره داده و سعی بر جلب اعتماد آن ها خواهد کرد. در واقع با توجه به اینکه از کار خود اطمینان دارد، به بیمار خود این اطمینان را می دهد که نتیجه عمل بینی وی بسیار مطلوب خواهد شد.

تجربه و مهارت

بهترین جراح بینی در مشهد از مهارت بسیار بالایی برخوردار است و قادر خواهد بود به انجام انواع جراحی های بینی بپردازد و بر آن ها مسلط باشد و بهترین نتایج را برای بیماران خود به ارمغان آورد. برای آگاهی از تجربه و مهارت یک جراح می توانید به سوابق او مراجعه نمایید که برای کسب اطلاعات در این زمینه سایت های معتبر پزشکی می تواند به شناخت بیشتر شما کمک نماید.

موقعیت جغرافیایی مطب جراح بینی

یکی از مواردی که می تواند در انتخاب بهترین جراح بینی اثر بگذارد، موقعیت جغرافیایی مطب پزشک است. در کلان شهر هایی مثل مشهد یکی از دغدغه ها دسترسی آسان به مطب پزشک است. اما لازم به ذکر است که تنها اکتفا کردن به در دسترسی بودن موقعیت جغرافیایی یک پزشک نبایست شما را گمراه نماید و باید به دیگر ویژگی های جراح نیز دقت کافی را داشته باشید.

استفاده از تکنیک های روز عمل بینی

بهترین جراح بینی با آگاهی از علم زیبایی شناسی و همچنین آشنایی با تکنیک های روز پزشکی می تواند نتیجه نهایی بینی را تصور کرده و دیدگاه کلی از فرم نهایی جراحی را در اختیار بیمار قرار دهد و آن ها را در روند جراحی اعمال نماید.

بیمار محور بودن

بهترین جراح بینی در مشهد بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود، رضایت و سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد و بیمار محور بودن جز معیارهای شاخص و برگزیده آن ها به شمار می آید.

همچنین یک جراح موظف است دیدگاه کلی از فرم نهایی بینی را در اختیار بیمار قرار دهد و او را در جریان تمام اقدامات قبل و بعد از عمل بینی گذاشته و با در نظر گرفتن سلیقه و نظر بیمار، تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت را ایجاد نماید.

جراح بینی خوب وجدان کاری داشته و بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود، رضایت و سلامت بیمار را در اولویت قرار می دهد. متاسفانه ما شاهد آن هستیم که امروزه برخی از افراد ظاهرا بینی زیبایی دارند اما در تنفس خود دچار مشکل هستند. بنابراین بهترین جراح بینی علاوه بر ظاهر بینی به تنفس بیمار نیز توجه خواهد کرد.

چطور یک جراحی بینی موفق را پشت سر بگذاریم؟

در جراحی بینی هر چند هدف اصلی ایجاد فرم زیبا است، اما لازمه یک عمل زیبایی بینی موفق، حفظ یا بهبود عملکرد صحیح بینی می باشد. در این جراحی، بهترین جراح بینی با توجه به تجربه خود و رجوع به عمل زیبایی شناسی و با توجه به محل قرارگیری بینی در صورت و تناسب بینی با دیگر اجزای چهره به ایجاد تغییرات لازم می پردازد.

همچنین برای کسب یک نتیجه رضایت بخش بعد از عمل توسط بهترین جراح بینی در مشهد ، بیمار باید اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های پس از آن را رعایت کند که تمام آن ها در جلسه مشاوره به طور کامل شرح داده می شوند. عمل بینی یکی از پیچیده ترین جراحی های زیبایی می باشد زیرا که بینی هر فرد، ویژگی های ساختاری منحصر به فرد و متفاوت از دیگران دارد و همین امر منجر به پیچیدگی رینوپلاستی می شود.

برای چه عمل بینی انجام می دهیم؟!

دلایل تقاضا برای انجام جراحی زیبایی در افراد مختلف بسیار است. به طوری که بسیاری برای تغییر در سایز بینی و کوچک و بزرگ کردن آن به پزشک مراجعه می کنند. برخی برای برطرف کردن قوز بینی، تغییر ظاهر در بینی های گوشتی و استخوانی و همچنین اندازه سوراخ های بینی، تغییر در زاویه بینی در قیاس با لب بالا و در نهایت تغییر فرمت بینی گوشتی به این جراحی تن می دهند.

انواع جراحی بینی

بر اساس مولفه های مختلفی می توان انواع عمل بینی را دسته بندی کرد. در ادامه مهم ترین اشکال جراحی زیبایی بینی را نام برده و توضیحات مناسب و کاربردی در رابطه با هر یک ارائه کرده ایم. اما مهم ترین و کلی ترین دسته بندی موجود برای عمل بینی، این جراحی را به دو نوع زیبایی و درمانی تقسیم بندی می کند.

جراحی زیبایی بینی

در این جراحی، مشکلات ظاهری بینی همچون کجی، عدم تقارن، بیش از حد بزرگ بودن، افتادگی نوک بینی و غیره بر طرف می شود و با ایجاد تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت به افزایش اعتماد به نفس افراد کمک می کند.

جراحی درمانی بینی

در واقع جراحی درمانی بینی به برطرف کردن مشکلات تنفسی، انحراف، پولیپ و سایر ایرادات عملکردی بینی می پردازد. افرادی که دارای بیمه تکمیلی هستند می توانند بخشی یا همه هزینه مربوط به این جراحی را از بیمه دریافت کنند.

انواع مختلفی می توان برای جراحی زیبایی بینی در نظر گرفت. مهم ترین انواع آن عبارتند از:

عمل بینی استخوانی

بینی های استخوانی ویژگی های همچون پوست نازک، غضروف و استخوان محکم دارند و عمل بینی استخوانی با درصد موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.

عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی دارای ویژگی های همچون پوست ضخیم و اسکلت ضعیف است و همچنین نوک بینی گرد و دارای غدد چربی زیاد است. عمل بینی گوشتی یک جراحی بدون بازگشت است برخی از عوامل موجب می گردد تا افراد چنین تصوری را داشته باشند که برای آنکه در این زمینه اطلاعات بیشتری را بدست آورید بهتر است به صفحه مورد نظر جراحی بینی گوشتی مراجعه نمایید.

جراحی بینی طبیعی

افرادی که خواستار بینی طبیعی هستند تنها به رفع مشکلات بینی کفایت می کنند و خیلی به دنبال فرم دهی بینی نیستند. در اصل متقضایان رینوپلاستی طبیعی ترجیح می دهند فرم بینی به گونه ای باشد که خیلی عملی بودن بینی مشخص نباشد.

به طور معمول در جراحی بینی طبیعی چین های اطراف بینی حفظ می شود و حفرات بینی به اندازه نیاز کوچک خواهد شد. همچنین زاویه بینی بینی و لب در حدود نود درجه و نوک بینی در راستای بینی سربالا نمی باشد.

جراحی بینی مردانه طبیعی

جراحی بینی فانتزی

عمل بینی فانتزی بدین صورت است که ساختار بینی به نسب طبیعی کوچک تر خواهد شد اما نکته ای بایستی بدان دقت نمایید این است که این تغییر ساختار تا جایی امکانپذیر است که فرد بعد از عمل با اختلالات تنفسی مواجه نشود.

در طول عمل بینی فانتزی نوک بینی مشخص ترین نقطه جراحی خواهد بود که منجر به تفاوت فرم بینی با دیگر جراحی ها خواهد بود. فرم بینی های فانتزی بدین صورت است که قوس بیشتری خواهد داشت.

جراحی بینی نیمه فانتزی

افراد بسیاری هستند که خواستار طبیعی شدن بینی خود نیستند و می خواهند مشخص باشد که جراحی زیبایی انجام داده اند، در عین حال شدت قوس بینی فانتزی را هم دوست نداشته و نمی خواهند صورتشان چندان از حالت طبیعی خارج گردد و به همین دلیل جراحی بینی نیمه فانتزی انجام می دهند.

در حقیقت بینی نیمه فانتزی حالتی بین بینی طبیعی و فانتزی را دارد به طوری که بینی کوچک شده اما در قسمت نوک بینی قوس بسیار کوچکی ایجاد می شود.

جراحی بینی در زمان بارداری

به افرادی که قصد باردار شدن داشته و می خواهند جراحی بینی انجام دهند توصیه می شود عمل خود را به دو ماه پس از زایمان موکول نمایند. در واقع در زمان بارداری جراحی بینی ممنوع می باشد چرا که داروهای بیهوشی اثرات مضری به روی بدن جنین خواهد گذاشت.

پس از دو ماه که عمل بینی انجام شد، مادر نباید به مدت 12 ساعت به نوزاد خود شیر بدهد. پس از این مدت داروی بیهوشی از بدن مادر خارج شده و اثری بر شیر وی نخواهد داشت. لازم به ذکر است افرادی که پس از زایمان قصد جراحی بینی دارند، باید کمی صبر نمایند، البته معمولا توصیه می شود جراحی بینی خود را به یک سال بعد موکول نمایند.

همزمانی جراحی زیبایی بینی با عادت ماهانه

عادت ماهانه موضوعی است که همیشه زنان به خصوص در زمان انجام جراحی های زیبایی نگران می کند. حتی گاهی دیده شده که به دلیل استرس قبل از جراحی خانم ها دچار خونریزی می شوند. این پرسش ممکن است برای افراد پیش آید که اگر روز قبل از جراحی دچار خونریزی و عادت ماهانه خارج برنامه شدید در چنین زمانی آیا بایستی جراحی خود را کنسل کنید؟ انجام جراحی در صورت بروز عادت ماهانه تداخل ایجاد می کند؟

در پاسخ باید این نکته را مورد توجه قرار دهید که آیا عادت ماهانه باعث می شود در طی عمل بینی فرد خونریزی بیشتری داشته باشد و بدن دچار ضعف شدیدتری شود. به طور معمول زنان در دوران عادت ماهانه حدود سی و پنج تا هشتاد سی سی خون از دست می دهند اما این بدان معنا نیست که بدن در دوران سیکل قاعدگی دچار مشکل در انعقاد خون شود و همه ی قسمت های بدن از جمله بینی آماده خونریزی است.

در دو دسته از زنان مناسب تر است که جراحی بینی همزمان با عادت ماهانه نباشد. دسته اول افرادی هستند که دوران قاعدگی آن ها همراه با درد بسیار است و اصطلاحا دیسمنوره دارند و دسته دوم افرادی هستند که در زمان قاعدگی مقدار خونریزی آن ها بسیار شدید است. لذا توصیه می شود اگر دوران قاعدگی سخت و دردناکی دارید انجام جراحی بینی خود را به تعویق اندازید.

در حالت کلی عادت ماهانه امری طبیعی و ذاتی برای بدن است که به طور معمول اختلالی برای انجام جراحی به وجود نمی آورد و حتی میزان خونریزی را افزایش نمی دهد. لذا در صورت آنکه در زمان عمل بینی پریود شدید هیچگونه نگرانی نداشته باشید اما بهتر است زمان جراحی خود را طوری برنامه ریزی کنید تا دچار استرس سیکل قاعدگی نشوید تا جراحی و دوران نقاهت خود را به سلامت طی کنید.

اقدامات قبل از عمل بینی

در مرحله اول بیمار باید نسبت به انتخاب یک جراح بینی خوب و باتجربه اقدام کند. مهارت جراح بینی تاثیر بسیاری در نتیجه عمل داشته و به همین دلیل حائز اهمیت است.

پس از انتخاب جراح و در جلسه مشاوره با پزشک خود در رابطه با انتظاراتی که از جراحی بینی دارید صحبت کرده و ایشان را در جریان مشکلات خود قرار دهید. همچنین اگر سابقه بیماری داشته و در حال مصرف داروی به خصوصی هستید یا از حساسیت دارویی برخوردارید ، به جراح بینی خود اطلاع دهید.

در برخی از اوقات اصلاح برخی از نقاط صورت همزمان با جراحی زیبایی بینی الزامی می باشد، بنابراین زمانی که پزشکتان آن را به شما اطلاع می دهد، با دقت کامل در خصوص آن تصمیم گیری کنید. در ادامه ویدیوی انجام همزمان جراحی زیبایی پلک و عمل بینی را مشاهده می کنید:

مهم ترین کارهایی که قبل از عمل بینی باید انجام دهید

 • 12 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • قبل از عمل استحمام کنید و شب قبل شام سبکی میل فرمایید.
 • روز عمل بینی داشتن آرایش، لاک، ریش و سبیل و زیور آلات ممنوع می باشد.
 • به اتفاق یک همراه و کمی زودتر از ساعت تعیین شده در محل جراحی حضور داشته باشید.
 • اگر سابقه بیماری های خاص مانند هموفیلی یا قلبی دارید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • اگر سابقه خوردن دارویی خاص در یکسال گذشته را داشته اید، حتما پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • در صورتیکه از ناراحتی پوستی رنج می برید یا حساسیت دارویی دارید، آن را پیش از جراحی به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از خوردن داروهای مسکن نظیر بروفن، دیکلوفناک، ناپروکسن خودداری کرده و برای تسکین درد خود از استامینوفن استفاده کنید.
 • باید بدانید که مصرف سیگار می تواند اثر سوئی بر روی عمل بینی شما داشته باشد، پس آن را یک ماه قبل از عمل بینی کنار بگذارید.
 • آزمایشات، سی تی اسکن و عکسبرداری از جهت های مختلف بینی خود را به موقع انجام دهید و نتیجه را در اختیار جراح بینی خود بگذارید.

سن مناسب برای عمل بینی به توصیه بهترین جراح بینی در مشهد

سن مناسب زمانی است که رشد بینی فرد حالت تثبت شده پیدا کرده و فرآیند رشد بینی تکمیل شده باشد. معیار سن انجام جراحی بینی رشد کامل بافت و غضروف بینی است که در اکثریت اوقات در دختران حداقل 16 سالگی و در پسران پس از 18 سالگی می باشد. هر چقدر پوست افراد شاداب تر و جوان تر باشد، نتیجه عمل راینوپلاستی مطلوب تر خواهد بود. اگر عمل بینی پایین تر از سنین مذکور انجام شود در رشد و بلوغ صورت مشکل ایجاد می کند. شما لازم است تمامی عوارض و خطرات عمل بینی را در سنین زیر 18 سال و یا در میانسالی بدانید و در بهترین سن عمل بینی را انجام دهید.

مراقبت های بعد از عمل بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی خواهد داشت لذا بهتر است توصیه های پزشکی در این زمینه را به درستی رعایت فرمایید برای آشنایی بیشتر با مهم ترین اقدامات بعد از جراحی زیبایی بینی به ادامه مطلب توجه کنید:

• استراحت مطلق تا 48 ساعت بعد از عمل جزء الزامات این جراحی به شمار می آید. همچنین استفاده از کمپرس آب سرد، برای کاهش کبودی و تورم از اهمیت بالایی برخوردار است.
• بالا نگه داشتن سر هنگام خوابیدن، خوردن غذاهای فیبردار مانند حبوبات و سبوس جو و گندم، دوری از خوردن غذاهای سدیم دار مانند گوجه فرنگی، بادام زمینی شور و غذاهای نیمه آماده از مهمترین اقدامات بعد از جراحی زیبایی بینی به شمار می آید. البته که خوردن غذاهای نرم که نیاز به جویدن زیادی نداشته باشد هم بسیار مهم است.
• همچنین، چیزی که باید مدنظر قرار بگیرد، بهداشت بعد از عمل می باشد. برخی از اوقات، گازهایی که داخل بینی گذاشته می شود، ممکن است، خونابه هایی پس دهد که با آموزش پزشک معالج آن را می توانید تعویض کنید.
• به هیچ وجه بعد از عمل بینی و در هنگام تعویض آن، داخل بینی را با گوش پاک کن یا هر وسیله دیگری تمیز نکنید.
• یک سری داروهایی که برای بیماران بعد از عمل زیبایی تجویز می شود، داروهایی هستند که در چند روز بعد از عمل استفاده می شود و برخی از داروها برای دوره های بلندمدت تر برای کم شدن ورم بینی که در افراد مختلف، متفاوت هست، تجویز می شود.

سایر مراقبت های بعد از عمل بینی

 • پس از جراحی همه بیماران با عوارضی همچون درد، تورم و کبودی مواجه می شوند که کاملا طبیعی بوده و امری نگران کننده نیست. این عوارض به مرور زمان برطرف می شوند و با رعایت نکات مراقبتی با سرعت بالا تری بهبود می یابند.
 • تورم و کبودی صورت معمولا تا دو روز افزایش پیدا می کند و پس از آن به تدریج تحلیل خواهند رفت.
 • یکی دیگر از عوارضی که معمولا افراد پس از جراحی بینی با آن مواجه هستند، احساس گلو درد یا سرما خوردگی می باشد. این امر بر اثر لوله بیهوشی بوده و با مصرف مایعات گرم برطرف می شود.
 • در چند روز اول پس از عمل زیر کمر خود چند بالش قرار دهید و به صورت نیمه نشسته بخوابید. به طوریکه سر و سینه بالا تر از پاها قرار داشته باشند. این کار به کاهش تورم بینی و صورت کمک خواهد کرد.
 • حداقل تا یک ماه طاقباز بخوابید و به روی شکم یا به سمت پهلو دراز نکشید.
 • از خم شدن بپرهیزد.
 • با صدای بلند فریاد نزنید و خنده خود را کنترل کنید.
 • برای عطسه کردن دهان خود را باز کنید تا فشار از روی بینی برداشته شود.
 • شستشوی بینی خود را فراموش نکنید، این کار از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • حداقل تا چند روز از غذا های نرم، کوبیده و میکس شده استفاده کنید. غذاهایی همچون سوپ و پوره سیب زمینی، معمولا از روز پنجم خوردن غذای سفره مانعی ندارد.
 • برای شستن دندان های خود از مسواک نرم استفاده کنید.
 • به منظور کنترل کبودی تا دو روز از کمپرس یخ استفاده کنید. توجه داشته باشید که کیسه یخ به قالب بینی فشار وارد نکند.
 • قرص و پماد تجویز شده را به صورت مرتب و از شب اول استفاده کنید و هر یک را به موقع مصرف نمایید. چرا که هر یک از آن ها برای کار خاصی تجویز شده اند و مصرف آن ها در روند بهبودی تاثیر گذار است.
 • بهتر است افرادی که ناراحتی معده دارند ، با معده خالی قرص ها را میل نکنند. همچنین از مصرف خودسرانه دارو خودداری نمایید.
 • برای شستن داخل بینی تنها از سرم شستشو به روش استریل استفاده کنید و از وارد کردن گوش پاک کن به داخل بینی خودداری نمایید.
 • طی هفته اول استحمام مانعی ندارد اما از شستن سر خود بپرهیزید.
 • راه رفتن ، نشستن و صحبت کردن بلامانع است.
 • تا دو هفته پس از جراحی بینی استعمال دخانیات و استفاده از مشروبات حاوی الکل ممنوع می باشد.
 • حداقل تا یک ماه در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید و از شنا کردن و انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
 • اقدامات دندانپزشکی خود را به 6 هفته بعد موکول نمایید.
 • حداقل تا سه ماه استفاده از عینک طبی ممنوع می باشد، بهتر است تا 6 ماه از عینک آفتابی نیز استفاده نکنید.

از تورم بینی بعد از جراحی نهراسید!

هر قسمی از بدنتان را که جراحی می کنید مقداری تورم و برآمدگی بعد از عمل را خوهد داشت که امری کاملا طبیعی است. مهم این است که چه کارهایی انجام دهیم که این تورم را کم کرده و در نهایت از بین ببرید.

در عمل بینی به غیر از تورمی که در نقاط مختلف صورت ممکن است پدید بیاید، ورم در زیر چشم ها بسیار طبیعی است و در اغلب بیماران ایجاد می شود. البته از خاطر نباید برد؛ این تورم و برآمدگی به میزان ایراداتی که در بینی وجود داشته و نوع فیزیک صورت و خصوصیات بدن بسیار ارتباط دارد و در افراد مختلف، متفاوت است.

البته که این تورم موقت بوده و به تدریج کم شده و با رعایت مراقبت های پزشکی بعد از چند ماه به طور کامل از بین می رود. البته در صورتی که مدت زمان لازم برای از بین رفتن این تورم طی شد و به حد قابل قبولی کاهش پیدا نکرد به صلاحدید پزشک مربوطه تزریق کورتون به بینی پیشنهاد می شود. چرا که کورتون، نقش قابل قبولی در میزان کم شدن تورم دارد.

هزینه جراحی بینی در مشهد

میزان هزینه این جراحی به فاکتورهای مختلفی همچون دستمزد جراح، میزان ایرادات بینی و غیره بستگی دارد که پس از معاینه توسط بهترین جراح بینی در مشهد مشخص خواهد شد. لذا به هیچ عنوان نمی توان قبل از معاینات لازم هزینه دقیقی را مشخص نمود. مزیتی که هزینه عمل بینی در مشهد دارد این است که از هزینه جراحی بینی در پایتخت کمتر بوده و به همین دلیل شما آزادی عمل بیشتری برای انجام این عمل خواهید داشت.

عمل بینی چه اهدافی دارد؟

عمل بینی می تواند فرم بینی را اصلاح نماید و با توجه به درخواست بیمار، بینی را کوچک یا بزرگ نماید. همچنین در صورت نیاز زاویه بین لب و بینی را اصلاح می کند. علاوه بر جنبه های زیبایی شناختی، عمل بینی برای بهبود عملکرد بینی یا ایرادهای ساختاری بینی نیز کاربرد دارد. به طور کلی رینوپلاستی برای رفع موارد ذیل کاربرد دارد:

 • بهبود سایز بینی زیرا بسیاری از بینی ها نسبت به دیگر ارکان صورت خیلی بزرگ یا خیلی کوچک هستند.
 • رفع برجستگی روی پل یا قوز بینی
 • بهبود بیش از اندازه پهن بودن بینی
 • رفع اختلالات مرتبط با نوک بینی
 • بهبود عدم هارمونی و تقارن در نمای تمام رخ صورت
 • درمان شکستگی و کج بودن بینی
 • بهبود ساختار بینی جهت برطرف کردن اختلالاتی که از زمان تولد در بینی وجود داشته باشند.
 • درمان انحراف تیغه بینی
 • رفع اختلالات ظاهری که موردپسند بیمار نیست.
 • در برخی موارد تنوع و ارتقا زیبایی چهره
 • درمان پولیپ بینی
 • کوچک کردن سوراخ های بینی یا پره های بینی

در صورتی که فرد کاندید جراحی زیبایی بینی بوده و مشکل تنفسی نیز داشته باشد علاوه بر جراحی زیبایی، جراحی های مربوط که با عنوان جراحی درمانی بینی شناخته می شود نیز به طور همزمان انجام خواهد شد. نتیجه ی حاصل از راینوپلاستی علاوه بر زیبایی فرم بینی، عملکرد تنفسی از مجرای بینی را نیز ارتقا و بهبود می بخشد.

نتایج جراحی بینی

در نهایت بگوییم، از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد، تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار داده و با ایجاد کوچک ترین تغییر در آن، چهره افراد متناسب و زیبا تر خواهد شد. به همین دلیل در حال حاضر عمل بینی یکی از پر طرفدار ترین فعالیت های زیبایی در همه افراد جامعه در هر سن و جنسیتی می باشد.

عمل بینی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام خواهد شد. در عمل بینی درمانی مشکلات عملکردی بینی همچون انحراف و اختلالات تنفسی اصلاح می شود. بیمه هزینه این عمل را متقبل خواهد شد. در مقابل جراحی زیبایی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری همچون کجی یا عدم تقارن بینی انجام می شود و پرداخت هزینه این عمل تماما به عهده بیمار می باشد. لازم به ذکر است هر دو جراحی درمانی و زیبایی را می توان به صورت همزمان انجام داد.

محبوبیت جراحی زیبایی بینی
 • در ابتدا می توانید با جستجو در گوگل لیستی از جراحان بینی را تهیه نمایید.
 • پس از تهیه لیست به سایت بهترین جراح بینی در مشهد مراجعه کنید و اطلاعات لازم را جمع آوری نمایید.
 • توجه داشته باشید که تنها تحصیلات عالی رتبه نشان دهنده خوب بودن جراح نیست، بنابراین حتما نمونه کار های جراح بینی را مشاهده نمایید.
 • به منظور مشاهده نمونه کارهای جراح به سایت، صفحه اینستاگرام یا مطب مراجعه نمایید.
 • همچنین می توانید با پرس و جو از اطرافیان و دوستان خود که قبلا اقدام به عمل بینی نموده اند، جراح بینی مورد پسند خود را انتخاب نمایید.

انتخاب بهترین جراح بینی در مشهد کار ساده ای نیست. مشهد یکی از بزرگ ترین شهرهای ایران بوده و از این رو طبیعی است که گزینه های مختلفی برای شما در زمینه انتخاب جراح بینی موجود باشد. پیش از آن که تصمیم خود را برای انتخاب بهترین جراح بینی در مشهد بگیرید، نمونه کارها و ویدیوهای جراحی دکتر نرگس رزم آرا را بررسی کنید.

سوالات متداول جراحی بینی

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر نرگس رزم آرا

دکتر نرگس رزم آرا فلوشیپ جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت از دانشگاه تهران | متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه مشهد | نفر اول آزمون دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۵ | دارای رتبه برتر بورد تخصصی

38 پاسخ

 1. وای خانم دکتر چقدر نمونه کاراتون قشنگه به نظرم شما بهترین جراح بینی مشهد هستین. عالیه کارتون

 2. بهترین جراح بینی مشهد یعنی شما خانم دکتر رزم آرا عزیز
  من پیش یک دکتر از خدا بی خبری دماغمو عمل کرده بودم که خیلی بد شده بود ولی اومدم پیش شما و ترمیم انجام دادم و عالی شده

  1. من بینیم گوشتیه شنیدم که توی عمل بینی باید غضروف بینیم تقویت بشه
   آیا این کار با استفاده از مواد مصنوعیه؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر پره های بینی خیلی پهن نباشند میشه همزمان لیفت لب و رینوپلاستی انجام داد

 3. سلام من بینیم همه چیزش اوکیه خداروشکر فقط یه کوچولو بالاش قوز داره برای اونم دوباره همون روش عمل سنتی بینی انجام بشه؟؟؟

 4. سلام خانم دکتر عزیز من میخواستم یه تشکر ویژه بکنم چون الان حدود ۱ سال از عمل بینی میگذره و خیلی راضی هستم خواستم از این طریق ازتون تشکر کنم

  1. سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه بعد از گذشت یک سال نطر خود را با ما درمیان گذاشتید و بسیار خوشحالیم که رضایت شما را می بینیم.

 5. خانم دکتر جان کارتون حرف نداره از وقتی که عمل بینی کردم هم صورتم قشنگ تر شده هم تنفسم خیلی خیلی راحت تر شده
  بازم کلی مرسی

 6. کارتون عالیه . فقط من میخوام بدونم بیمار هرنوع عملی که بخواد دکتر قبول میکنه؟ من میخوام بینیم فانتزی بشه

  1. دوست عزیز قطعا درخواست و نظر بیمار بسیار مهم است ولی از آنجا که تخصص پزشک در تشخیص تناسب اعضای صورت با یکدیگر بیشتر است اگر خواسته بیمار با واقعیت و نتیجه مطلوب مغایرت داشته باشد، اصولی نیست که آن کار انجام شود زیرا بعدا قطعا خود بیمار از نتیجه کار ناراضی خواهد بود

 7. من خیلی نگرانم چون میترسم که عمل بینی روی تنفسم تاثیر بذاره ممکنه این اتفاق بیفته؟

  1. دوست عزیز اگر جراح تبحر لازم رو داشته باشه و همچنین تغییرات غیر اصولی در بینی ایجاد نکند این مشکلات تنفسی به وجود نخواهد آمد

 8. سلام خانم دکتر من تازه رفتم توی 18 سالگی از 15 سالگی همش فکر میکنم بینیم مشکل داره ولی همه میگن که نیازی به عمل نداره میشه لطفا شما راهنماییم کنید توی مشهد نیستم یکم دوره راهم چیکار باید بکنم؟

  1. سلام عزیزم
   البته که گاهی اوقات به دلیل گذر از سن بلوغ و تغییراتی که در صورت اتفاق میفته این تصور به وجود میاد که لازمه بینیتونو عمل کنید ولی به هر حال اگر فکر می کنید نیاز به جراحی بینی دارید و رفت و آمد براتون سخته می توانید یک جلسه مشاوره آنلاین داشته باشید تا سوالات و بررسی های لازم انجام بشه و در صورت لزوم برای عمل بینی تشریف بیارید مشهد.

  1. مرسی دوست عزیز
   برای هزینه دقیق لازم است که معاینه انجام شود و فرم بینی شما بررسی گردد، اگر هم مایل هستید می توانید از مشاوره آنلاین نیز استفاده کنید.

 9. عمل رینو پیش شما داشتم و عالی عمل منو انجام دادین جا داره ازشون کلی تشکر کنم و بگم دست مریزاد

  1. سلام دوست عزیز
   این مسئله نیاز به معاینه دقیق دارد و لازم هست که به صورت حضوری بررسی شود چون دلایل مختلفی ممکن است باعث این مشکل بشود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسشنامه جراحی بینی

آیا جراحی بینی برای شما مناسب است؟!

جنسیت شما چیست؟!

 

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه