ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » عوارض خندیدن بعد از عمل بینی

عوارض خندیدن بعد از عمل بینی

عوارض خندیدن بعد از عمل بینی
آنچه می خوانید...

آیا در مورد عوارض خندیدن بعد از عمل بینی مطلع هستید؟ خندین بعد از عمل بینی باید چگونه باشد؟ یا سوالاتی مشابه به این موضوع که خیلی از زیباجویان در زمان مشاوره از جراح بینی می پرسند. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد این موضوع صحبت کنیم پس اگر سوال شما نیز هست تا انتهای نوشتار همراه ما باشید.

خندیدن بعد از جراحی بینی

علت مراقبت از صورت بعد از جراحی بینی

جراح بینی زمانی که بینی شما را عمل می کند برای حفظ ساختار بینی از بخیه استفاده می کند، این بخیه ها از دو نوع جذبی و غیر جذبی برخوردار هستند.

(بخیه ها جذبی همانطور که از نام آن مشخص است با گذشت مدتی بعد از عمل جذب می شوند ولی بخیه های کشیدنی باید حتما کشیده شوند که انجام آن حتما لازم است توسط بهترین جراح بینی انجام شود)

پس داشتن هر نوع تغییر در صورت خود مثل خندین یا گریه کردن بعد از عمل بینی می تواند منجر به ایجاد فشار در بینی شود، این فشار منجر به کش آمدن بخیه ها و از همه مهم تر تغییر حالت فرم بینی می شود.

با توجه به تمامی نکات گفته شده باید اشاره کنیم که در طی دوران نقاهت خود حتما مراقبت های بعد از عمل بینی را رعایت کنید تا حالت بینی به هیچ عنوان دچار تغییر نشود.

عوارض خندیدن بعد از عمل بینی

خندین بعد از جراحی بینی می تواند عوارض زیادی را به همراه داشته باشد به خصوص اگر در هفته اول بعد از جراحی بینی خود بخندید به بافت بینی لطمه وارد می شود پس با توجه به اهمیت بالای این موضوع بهتر است تا به تمامی نکات مراقبتی بعد از جراحی توجه داشته باشید.

از مهم ترین عوارض خندیدن بعد از عمل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خندین می تواند فرآیند ترمیم زخم را دچار اختلال کند.
  • خندین بعد از عمل می تواند منجر به ایجاد درد در فرد شود.
  • در صورت خندین بعد از عمل بینی امکان پاره شدن بخیه ها وجود دارد.
  • در زمان خندیدن پره های بینی پهن شده و باعث ایجاد ظاهری نامناسب در بینی می شود در نتیجه حالت بینی را دچار تغییر می کند.
مهم ترین عوارض بعد از جراحی بینی

خندیدن در هفته اول بعد از عمل بینی

در زمان خندیدن نوک بینی به سمت پایین متمایل می شود و منجر به کش آمدن پره ها می شود. با توجه به تمامی موارد گفته شده باید اشاره کنیم که داشتن هر گونه فعالیت یا ورزش بعد از جراحی بینی می تواند منجر به ایجاد فشار در بینی شود، ولی خیلی از افراد ممکن است کنترل کردن این موضوع برایشان سخت باشد، اما لازم است حتما بدانید که بعد از عمل بینی هنوز استخوان بینی در جای اصلی خود ثابت نشده است و وارد کردن هر گونه فشار می تواند تغییرات بسیار زیادی اعم از باز شدن زود هنگام بخیه ها را به همراه داشته باشد وجود چنین مشکلی سرعت جوش خوردن بخیه ها را کند تر کرده و از همه مهم تر منجر به ایجاد عفونت و التهاب بعد از عمل می شود.

پس با توجه به اهمیت بالای این موضوع بهتر است تا از خندیدن، بعد از عمل بینی خود به شدت اجتناب کنید تا بهترین نتیجه را از عمل خود دریافت کنید.

حد مجاز خندیدن بعد از جراحی بینی چقدر است؟

در خصوص این موضع، حد مشخصی را نمی توان در نظر گرفت و خودتان خیلی راحت می توانید با توجه به شرایط یا موقعیتی که دارید آن را تعیین کنید.

به عنوان مثال اگر بعد از خندین دچار احساس درد کردید سریعا خنده خود را قطع کنید ولی در بعضی از مواقع کنترل خنده کمی سخت می شود که بهتر است با وجود چنین شرایطی دو طرف صورت خود را خیلی آرام نگه دارید ولی توجه داشته باشید که با انجام این کار هیچ گونه فشاری نباید به بینی وارد شود.

زمانی که این یک هفته بعد از عمل بینی که جزء حساس ترین دوران محسوب می شود گذشت، خندین کمی راحت تر خواهد بود چرا که پره های بینی محکم تر شده اند اما نباید به هیچ عنوان در انجام این کار زیاده روی کنید و حتما تا پایان دوره نقاهت خود مراقبت های لازم را رعایت کنید.

با توجه به تمام نکات مراقبتی گفته شده از داشتن هر نوع تنشی بعد از عمل بینی اجتناب کنید و حتما تمامی مراقبت های لازمه را رعایت کنید تا به هیچ عنوان جراحی انجام شده تحت تاثیر قرار نگیرد.

سوالات متداول

سخن پایانی

ما در این نوشتار قصد داشتیم تا شما را با عوارض بعد از عمل بینی آشنا کنیم پس با توجه به اهمیت زیادی که این موضوع می تواند در نتیجه جراحی شما داشته باشد حتما مراقبت های بعد از جراحی بینی که یکی از آن ها عدم خندیدن زیاد است را به خوبی رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از جراحی خود دریافت کنید.

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه 

[ays_quiz id='2']