ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » جراحی کاشت دائمی پروتز گونه

جراحی کاشت دائمی پروتز گونه

پروتز گونه در مشهد
آنچه می خوانید...

پروتز گونه یکی از بهترین راه حل های خوش فرم تر کردن و زیبایی صورت است. لاغری صورت و عدم وجود برجستگی هایی لازم مانند گونه باعث نارضایتی بسیاری از افراد شده است؛ در نتیجه این افراد به دنبال راه حل هایی برای برجسته تر کردن گونه های خود هستند که از جمله آن ها می توان به تزریق ژل به گونه و یا روشی دائمی به نام پروتز گونه اشاره نمود. با پروتز گونه به بهترین شکل ممکن گونه حجم پیدا کرده صورتی زیباتر خواهید داشت.

پروتز گونه چیست؟

این جراحی به منظور برجسته کردن استخوان های گونه انجام خواهد شد و موجب افزایش هماهنگی و استحکام گونه ها می شود. در بعضی موارد قسمت های چاق زیر گونه به منظور مشخص کردن برجستگی گونه ها برداشته خواهند شد.

این جراحی معمولا تحت بی حسی موضعی انجام می شود و تنها یک آرام بخش به بیمار تزریق می شود.

کاندیدای مناسب برای پروتز گونه

افرادی که به دنبال انجام جراحی پروتز گونه هستند معمولا دارای صورتی با یکی از فرم های زیر هستند:

 • صورت تخت
 • صورت نامتوازن و نافرم
 • صورت گرد
 • صورت بدون گونه برجسته

نحوه انجام پروتز گونه

همانگونه که پیشتر ذکر شد، برای حجیم کردن گونه ها می توان از روش های موقتی از جمله تزریق چربی و تزریق فیلر به گونه و همچنین روش دائمی جراحی پروتز گونه بهره برد. انتخاب روش مناسب در جلسه مشاوره با جراح انتخاب می گردد. جهت انجام پروتز گونه، در ابتدا لازم است که بی حسی موضعی در ناحیه گونه ها انجام شود. سپس جراح با دقت برش های ظریفی در امتداد گونه ها ایجاد می کند و سپس ایمپلنت را از طریق این برش وارد بافت صورت می کند. جراح پروتز گونه را دو ناحیه فوقانی بیرونی گونه ها (پروتز مالار یا گونه ای) و ناحیه پایینی یا میانی گونه ها (پروتز ساب مالار یا زیر گونه ای) قرار می دهد.

جراحی پروتز گونه در مشهد

در نهایت زمانی که ایمپلنت ها در جای مناسب خود قرار داده شد، جراح با بخیه زدن این برش ها ایمپلنت را در جای خود محکم می کند. بخیه های مورد استفاده در جراحی پروتز گونه، از نوع جذبی بوده و سبب عدم جابه جایی ایمپلنت در صورت خواهد شد؛ این جراحی تقریبا تا دو ساعت به طول می انجامد. ماندگاری پروتز همیشگیست و جای بخیه ها قابل مشاهده نیستند.

اقدامات بعد از پروتز گونه

 1. تا 24 ساعت بعد از جراحی، استفاده از کمپرس یخ به منظور کاهش کبودی و تورم توصیه می شود.
 2. از آنتی بیوتیک استفاده کنید.
 3. تا مدتی در برابر تابش مستقیم نور خورشید و حرارات قرار نگیرید.
 4. نتایج معمولا بعد از گذشت یک هفته که تورم و التهاب این نواحی کاهش یافت، قابل مشاهده می باشد.
 5. کبودی و تورم بعد از گذشت 2 الی 3 هفته از بین می روند.
 6. همچنین ممکن است بعد از جراحی، این نواحی بی حس شوند، که جای نگرانی نیست و به مرور برطرف خواهد شد.

عوارض احتمالی پروتز گونه

 • جا به جایی پروتز: در صورتی که بعد از مدت طولانی، پروتز ها جا به جا شوند، انجام جراحی مجدد لازم است.
 • هماتوم: قبل از منعقد شدن رگ های خونی، احتمال جمع شدن خون وجود دارد که در این حالت باید توسط جراحی تخلیه گردد.
 • عفونت: بروز عفونت بعد از کار گذاشتن پروتز ها، بسیار نادر است و معمولا برای جلوگیری از آن آنتی بیوتیک تجویز می شود. در این حالت ممکن است نیاز باشد که پروتزها موقتا برداشته شوند.
بهترین دکتر پروتز گونه در مشهد

بهترین دکتر پروتز گونه در مشهد

هنگامی که صحبت از زیبایی صورت می شود، زیبایی هر عضو به تنهایی ملاک نیست و تناسب اعضای صورت در کنار هم مهم است که سبب زیبا دیده شدن صورت می شود. در رابطه با هر نوع جراحی زیبایی صورت از جراحی بینی گرفته تا تزریق ژل لب باید این تناسب رعایت شده و زیبایی مجموعه صورت در نظر گرفته شود. بنابراین اگر فردی به دنبال انجام جراحی کاشت گونه است باید به سراغ بهترین پروتز گونه برود زیرا جراح ماهر و حاذق همیشه نتیجه نهایی کار را با توجه به تناسبات صورت فرد در نظر می گیرد و این سبب رضایت بیشتر مراجعه کننده خواهد شد.

حتما بخوانید: درباره جراحی پروتز چانه چه می دانید؟!

هزینه جراحی پروتز گونه در مشهد

هزینه جراحی کاشت گونه همانند هر عمل جراحی دیگر به عوامل مختلفی بستگی دارد و از جمله این عوامل می توان به برند سازنده ایمپلنت و همچنین هزینه های وابسته به جراحی همانند هزینه های بیمارستان و تجهیزات و نیز دستمزد جراح دارد. علاوه بر این موارد این هزینه ها از شهری به شهر دیگر متغیر خواهد بود و در صورتی که می خواهید از هزینه های پروتز گونه در مشهد اطلاع داشته باشید با بهترین دکتر پروتز گونه در مشهد مشاوره نمایید.

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه 

[ays_quiz id='2']