ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » هزینه جراحی بلفاروپلاستی در سال 1402

هزینه جراحی بلفاروپلاستی در سال 1402

هزینه جراحی پلک در مشهد
آنچه می خوانید...

با افزایش سن چین و چروک‌هایی در اطراف چشم ها ایجاد می‌شود هم چنین با افتادگی پوست و بافت پیشانی پلک بالا دچار افتادگی می‌شود و علاوه بر مشکلاتی که از لحاظ زیبایی برای فرد ایجاد می‌نماید منجر به کاهش دید نیز می‌شود. مشکلات مشابه در پلک پایین نیز ممکن است به وجود بیاید که منجر به ایجاد پف‌های زیر چشم و حالت خسته در چشم می‌شود. برخی از افراد نیز به طور مادرزادی دارای پف‌ در اطراف چشم هستند. هم افرادی که به دلیل افزایش سن دچار افتادگی پلک شده‌اند و هم افرادی که به صورت ژنتیکی دچار مشکلات زیبایی در پلک‌ها هستند می‌توانند با جراحی بلفاروپلاستی اقدام به برطرف کردن این مشکلات نمایند.

اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی از طریق دایرکت اینستاگرام

هزینه جراحی پلک

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک به منظور اصلاح افتادگی و چین و چروک‌های پلک بالا و یا برطرف کردن پف‌های پلک پایین انجام می‌شود. در طی این جراحی چربی‌، پوست و بافت اضافه برداشته می‌شود تا پلک‌های فرد حالت طبیعی و زیبایی اولیه خود را به دست بیاورند.

یکی از مواردی که اکثر بیماران در مورد Hن سوال دارند هزینه‌های جراحی بلفاروپلاستی می‌باشد. عوامل مختلفی بر هزینه‌ی نهایی جراحی بلفاروپلاستی تاثیرگذار می‌‌باشند که برخی از آنها عبارتند از:

هزینه‌ی جراح

بخش عمده‌ای از هزینه‌ی بلفاروپلاستی به مبلغی بستگی دارد که پزشک متخصص جهت انجام این جراحی درخواست می‌نماید. هزینه‌ای که پزشک متخصص اعلام می‌نماید به عوامل متعددی مانند تحصیلات و تخصص پزشک، تجربه‌ی کاری جراح، شهر و یا منطقه‌ای که مطب جراح واقع شده است و سایر عوامل بستگی دارد.

به طور کلی در کشور ما نرخ ثابتی برای انجام جراحی‌ها به خصوص جراحی های زیبایی وجود ندارد.

هزینه بیهوشی

جراحی بلفاروپلاستی ممکن است تحت بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی همراه با آرام بخش انجام شود. بنابراین در اتاق عمل احتیاج به یک متخصص بیهوشی می‌باشد تا در طی جراحی وضعیت هوشیاری شما را در نظر داشته باشد. انتخاب نوع بیهوشی با توجه به نظر پزشک و خواست بیمار تعیین می‌شود، هزینه‌های بیهوشی با توجه به نوع بیهوشی که انتخاب می‌شود کمی متفاوت می‌باشد.

هزینه اتاق عمل و ابزار جراحی

با توجه به اینکه جهت انجام جراحی بلفاروپلاستی احتیاج به یک اتاق عمل مجهز می‌باشد این جراحی در بیمارستان و یا یک کلینیک جراحی باید انجام شود. هزینه‌های اتاق عمل شامل هزینه‌ی پرسنل این بخش مانند پرستار، بهیار، تکنسین اتاق عمل و … می‌باشد، همچین ابزار و داروهایی که جهت جراحی استفاده می‌شود نیز بخشی از هزینه‌های جراحی بلفاروپلاستی را شامل می‌شود.

هزینه روش جراحی

جراحی بلفاروپلاستی ممکن است در پلک بالا، پلک پایین و یا هر دو پلک انجام شود. تکنیک‌های مختلفی جهت جراحی بلفاروپلاستی استفاده می‌شود که ممکن است احتیاج به ابزار و یا روش‌های خاصی داشته باشد. با در نظر گرفتن تمام این موارد هزینه‌ی جراحی بلفاروپلاستی ممکن است مقادیر مختلفی را شامل شود.

در جلسه معاینه از پزشک خود در مورد محدوده‌ی جراحی (لزوم جراحی در پلک بالا یا پایین) و تکنیک جراحی و هزینه های هر کدام به صورت جداگانه اطلاعات مورد نیاز را کسب نمائید.

هزینه مراقبت های پیش و پس از جراحی

پیش از انجام جراحی بلفاروپلاستی لازم است تا آزمایش‌هایی را انجام دهید تا وضعیت عمومی سلامت جسمانی شما سنجیده شود، پس از جراحی نیز باید تا چند ساعت تحت مراقبت باشید تا هوشیاری کامل خود را به دست بیاورید. با توجه به اینکه جراحی بلفاروپلاستی یک جراحی سرپایی می‌باشد و پس از جراحی می‌توانید به منزل بازگردید بنابراین احتیاجی به بستری شدن نمی‌باشد اما برخی از افراد ممکن است به دلیل بیماری‌های زمینه‌ای پس از عمل دچار عوارضی شوند که احتیاج به بستری شدن و یا مراقبت‌های بیشتری داشته باشند. در این افراد هزینه‌ی بستری شدن نیز جز هزینه‌های بلفاورپلاستی محسوب می‌شود که باید به آن دقت داشته باشند. اگر با مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی آشنا نیستید به این مقاله از سایت مراجعه کنید.

بیمه درمانی و بیمه‌ی تکمیلی

بلفاروپلاستی جزء جراحی‌های زیبایی دسته بندی می‌شود و هیچ کدام از بیمه‌های درمانی کشور ما هزینه‌ی جراحی‌های زیبایی را تقبل نمی‌کنند بنابراین در صورتی که بیمه‌ی تکمیلی ندارید باید تمام هزینه‌های جراحی را خودتان پرداخت نمائید.

در اکثر موارد بیمه‌های تکمیلی درصد زیادی از هزینه‌های این گونه از جراحی‌های را پرداخت می‌نمایند بنابراین پیش از جراحی با نمایندگی بیمه تکمیلی خود تماس بگیرید و در مورد شرایط پرداخت و درصد پرداخت نهایی اطلاعات لازم را کسب نمائید.

جهت دریافت مشاوره از دکتر نرگس رزم آرا فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

نام
شماره تماس
پیام
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
هنگام ارسال فرم خطایی رخ داده است. لطفاً همه فیلدهای فرم را دوباره تأیید کنید.

نکته: با توجه به اینکه پلک یکی از قسمت‌های حساس صورت می‌باشد و هرگونه آسیب به آن می‌تواند بر بینایی شما تاثیر مستقیم داشته باشد بنابراین در انتخاب جراح پیش از اینکه به مبلغ جراحی توجه نمائید ابتدا به تجربه‌ی جراح و درصد جراحی‌های موفق قبلی دقت نمائید. پرداخت هزینه‌ی بیشتر بهتر از مواجه شدن با عوارض پس از جراحی و احتیاج به جراحی ترمیمی می‌باشد.

خلاصه مطلب

با توجه به مواردی که در این مقاله ذکر شد هزینه جراحی پلک به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از مهمترین آنها جراح انتخابی می‌باشد بنابراین جهت اطلاع از هزینه‌های جراحی بلفاروپلاستی ابتدا باید جراح مناسب را انتخاب نمائید و سپس در طی جلسه‌ی مشاوره و معاینه‌ی اولیه در مورد هزینه‌های جراحی بلفاروپلاستی از وی اطلاعات لازم را کسب نمائید.

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه 

[ays_quiz id='2']