ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » مراقبت های بعد از جراحی پروتز چانه

مراقبت های بعد از جراحی پروتز چانه

مهم ترین نکات بعد از جراحی پروتز چانه
آنچه می خوانید...

جراحی پروتز چانه در واقع یکی از موثرترین روش ها برای زیبایی صورت شما محسوب می شود، توجه داشته باشید که این روش جراحی مستلزم رعایت مراقبت های کافی بعد از عمل می باشد تا بتوان از عمل انجام شده نتیجه مطلوبی را دریافت کرد از همه مهم تر هر نوع عوارض یا خطرات احتمالی که ممکن است بعد از هر عمل جراحی ایجاد شود با رعایت تمامی این نکات می توان از ایجاد آن پیشگیری کرد. اگر می خواهید تا در مورد مراقبت های بعد از جراحی پروتز چانه بیشتر بدانید برای کسب اطلاعات بیشتر لازم است تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

نمونه جراحی پروتز چانه توسط دکتر نرگس رزم آرا

نمونه کار پروتز چانه دکتر نرگس رزم آرا (4)
نمونه کار پروتز چانه دکتر نرگس رزم آرا (3)

نکات بعد از جراحی پروتز چانه

همانطور که در ابتدای نوشتار اشاره کردیم رعایت تمامی توصیه ها و دستور العمل های مراقبتی بعد از جراحی پروتز چانه از اهمیت بالایی برخوردار است از مهم ترین نکات مراقبتی بعد از عمل به شرح زیر می باشد:

تغذیه مناسب

رعایت تغذیه مناسب بعد از عمل بسیار مهم است از همین رو لازم است تا حتما در روزهای ابتدایی بعد از عمل خود مایعات کافی مصرف نمایید، علاوه برآن به هیچ عنوان غذاهایی که نیاز به جویدن دارند را استفاده نکنید. از همه مهم تر توجه داشته باشید که مصرف هر گونه نوشیدنی داغ یا غذای خیلی گرم به شدت ممنوع است.

شستشوی درست صورت

برای شستشو یا استحمام صورت خود حتما دقت کافی و لازم را داشته باشید، همچنین استحمام بعد از عمل حدود یک هفته بعد امکان پذیر خواهد بود.

کاهش ورم بعد از عمل

داشتن کمی تورم و کبودی بعد از جراحی پروتز چانه کاملا طبیعی است از همین رو بعد از مشاهده چنین مشکلی هیچ نگران نشوید چرا که برای کاهش چنین مشکلی لازم است تا از کمپرس یخ استفاده کنید علاوه بر آن مصرف نوشیدنی های الکلی یا مصرف دخانیات و حتی مصرف نمک یا برخی از ادویه جات می تواند ورم بعد از عمل را زیاد کند.

سایر نکات مراقبتی بعد از جراحی پروتز چانه

 • توجه داشته باشید که به هیچ عنوان محل جراحی شده را دستکاری نکنید.
 • حرف زدن زیاد و خندیدن بعد از عمل می تواند تورم و التهاب محل جراحی شده افزایش دهد.
 • قرارگیری مستقیم جلوی نور خورشید ممنوع است ولی در صورت قرارگیری بهتر است تا از کرم ضد آفتاب یا کلاه استفاده کنید.
 • در زمان مسواک زدن حتما دقت کافی و لازم را داشته باشید و حتما از یک مسواک نرم و بسیار کوچک استفاده کنید.
 • در هفته های ابتدایی بعد از عمل انجام هر گونه فعالیت بدنی سنگین ممنوع است.
 • در زمان مصرف دارو ها حتما دقت داشته باشید و دارو هایی که ضد انعقاد خون هستند را به هیچ عنوان مصرف نکنید.
 • حتما محل جراحی شده را هر روز بررسی کنید تا در صورت وجود هر گونه مشکل غیر طبیعی از آن مطلع شوید و پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • حتما از یک رژیم غذایی خاص برای جلوگیری از ایجاد یبوست پیروی کنید، از همین رو مصرف میوه و سبزیجات می تواند بسیار مفید باشد.
 • از رفتن به سونا و جکوز برای مدتی خودداری کنید.
 • بهتر است تا در طی دوران نقاهت خود از قرارگیری در محیط های خیلی شلوغ اجتناب کنید.
 • از مصرف هر گونه لوازم آرایشی برای مدت یک هفته خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید که رعایت بهداشت زخم بسیار حائز اهمیت می باشد از همین رو حتما توجه داشته باشید که زخم خود را به طور مرتب با توجه به دستور العمل های پزشک تمیز کنید.
 • در صورت کشیده بخیه ها حتما توجه کنید که در موعد مقرر حتما این کار را انجام دهید.
 • حتما در زمان خواب یا استراحت دقت کافی داشته باشید و به هیچ عنوان به پشت یا پهلو های خود نخوابید.
 • بهتر است تا در روزهای ابتدایی بعد از عمل به استراحت کافی را داشته باشد چرا که به بهبودی هر چه سریع تر بسیار کمک می کند.

در انتهای این بخش باید اشاره کنیم که پروتز چانه همزمان با عمل بینی قابل انجام هست به خصوص در کسانی که بینی بزرگ دارند و پروجکشن بینی زیاد هست، عمل ترکیبی جراحی بینی (رینوپلاستی) و پروتز چانه باعث هارمونی و تناسب بهتر چهره می‌شود.

تماس با دکتر نرگس رزم آرا

خلاصه مطلب

در انتهای این مقاله باید اشاره کنیم که افرادی که جراحی چانه را انجام داده اند باید حتما مراقبت های بعد از عمل را به درستی رعایت کنند تا از این طریق بتوان از وجود هر گونه مشکلی بعد از عمل را کاهش داد از همه مهم تر در دریافت بهترین نتیجه نیز می تواند کمک کننده باشد. برای دیدن نتایج قبل و بعد پروتز چانه نمونه کارها در گالری پروتز چانه را مشاهده بفرمایید

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه 

[ays_quiz id='2']