مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل : ژل ها نوعی پرکننده هستند که به منظور حجیم سازی نواحی مختلف صورت و بدن مورد استفاده قرار می گیرند. اما ماندگاری نتایج حاصل از تزریق به عوامل مختلفی همچون نوع ژل ، ناحیه مورد درمان ، پزشک معالج و همچنین رعایت مراقبت های بعد از تزریق ژل بستگی دارد.

به همین دلیل داشتن آگاهی از مراقبت های لازم بعد از این عمل از اهمیت بالایی برخوردار است و خالی از لطف نیست. بنابراین در ادامه قصد داریم شما را در جریان تمام اقداماتی که لازم است پس از تزریق ژل انجام دهید بگذاریم  :

نحوه خوابیدن

بهتر است به هنگام خوابیدن چند بالش زیر سر خود قرار دهید تا سر با زمین فاصله بیشتری داشته باشد. به صورت طاقباز بخوابید و از خوابیدن به پشت یا پهلو خودداری کنید تا صورت با جایی برخورد نکند.

ورزش

  1. در روز های ابتدایی پس از درمان به هیچ عنوان ورزش نکنید و از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.
  2. کم کم از یک روز بعد از تزریق می توانید به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازید.
  3. استحمام از ۴ ساعت پس از تزریق ژل مانعی ندارد اما توجه داشته باشید که دمای آب پایین باشد. به هیچ عنوان با آب داغ دوش نگیرید و از رفتن به سونا و جکوزی خودداری نمایید.

کبودی و تورم بعد از تزریق ژل

  • به طور کلی کبودی و تورم پس از تزریق امری طبیعی بوده و به تدریج برطرف می شوند. بهتر است در روز درمان از لوازم آرایشی استفاده نکنید ولی پس از یک روز به منظور کاور کردن کبودی ها آرایش کردن مانعی ندارد.
  • تورم پس از تزریق نیز به تدریج برطرف شده و در صورت مشاهده نامتقارنی در صورت نگران نشوید.
  • شما می توانید به منظور کاهش اثر تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

دارو های تجویز شده

استفاده از دارو هایی که پزشک تجویز نموده به منظور رفع علائم تزریق و تسریع روند بهبودی بسیار توصیه می شود.

الکل و دخانیات

نوشیدن الکل و استعمال دخانیات تورم و کبودی صورت را افزایش می دهند، بنابراین از مصرف آن ها خودداری کنید.

تاول تبخالی

افرادی که سابقه تبخال دارند، بعد از اتمام تزریق حتما از دارو های ضد ویروس استفاده کنند تا از بروز این عارضه پیشگیری نمایند.

آفتاب و گرما

تا جای ممکن تا سه روز از قرار گیری در معرض آفتاب خودداری کنید و پس از این مدت حتما از کرم ضدآفتاب ، کلاه و عینک آفتابی استفاده نمایید.

لیزر درمانی

بسیاری از افراد سوال می پرسند که آیا پس از تزریق ژل ، امکان لیزر درمانی وجود دارد خیر؟ در این باره باید گفت که پس از گذشت یک ماه از تزریق ، لیزر درمانی مانعی ندارد.

درباره drrazmaraadm

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button