ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

نکات مهم مراقبتی بعد از تزریق چربی به صورت
آنچه می خوانید...

تزریق چربی یکی از روش‌های جوانسازی و برطرف کردن چین‌ و چروک‌های پوستی می‌باشد. بعد از تزریق چربی برای اینکه بتوانید دوران نقاهت را به راحتی پشت سر بگذارید و از تزریق چربی نتایج مطلوبی را کسب نمائید بهتر است دستورالعمل‌هایی که پزشک به شما ارائه نموده است را به طور کامل اجرا نمائید. ما در این مقاله می خواهیم تا در خصوص مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت صحبت کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

8 نکته مهم بعد از تزریق چربی به صورت

برخی از دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های پس از تزریق چربی به صورت عبارتند از:

استفاده از کمپرس آب سرد

یکی از عوارضی که پس از تزریق چربی به صورت ممکن است با آن مواجه شوید ایجاد کبودی و تورم در نقاطی است که چربی تزریق شده است. میزان کبودی و تورم در طی 72 ساعت به حداکثر می‌رسد و پس از این مدت به تدریج کاهش می‌یابد. همچنین در مناطقی که چربی از آن استخراج شده است همواره ممکن است شاهد مقداری تورم و کبودی باشید. جهت کاهش تورم و کبودی هم در محل اهدا کننده و هم در صورت می‌توانید از کمپرس‌های آب یخ استفاده نمائید.

به منظور جلوگیری از آسیب‌های ناشی از سرمازدگی هیچ گاه یخ را به صورت مستقیم روی صورت قرار ندهید، استفاده از کیسه‌های آب یخ می‌تواند گزینه‌ی مناسبی هم در ناحیه دریافت کننده و هم در ناحیه پیوندی باشد.

هم چنین به یاد داشته باشید که کیسه آب سرد را به صورت متناوب روی پوست قرار ندهید بلکه پس از 20 دقیقه آنها را بردارید و به مدت نیم ساعت به پوست خود استراحت دهید و در صورت نیاز کیسه آب یخ را مجدد قرار دهید.

نحوه خوابیدن پس از تزریق چربی به صورت

یکی از مواردی که جهت کاهش تورم و کبودی می‌تواند کمک کننده باشد بالا نگه داشتن سر می‌باشد. بهتر است در چند شب اول پس از تزریق هنگام خوابیدن زیر سر خود 2 الی 3 بالش بیشتر از حالت معمول قرار دهید تا سر کمی بالاتر از بدن قرار بگیرد.

همچنین در هنگام استراحت روزانه سر خود را زیاد خم نکنید و سعی کنید به مبل یا دیوار تکیه دهید.

رژیم غذایی پس از تزریق چربی به صورت

با اینکه روش تزریق چربی یک عمل سرپایی و ساده می‌باشد اما لازم است در چند روز اول پس از تزریق چربی به صورت نمک کم مصرف کنید. نمک می‌تواند منجر به تورم و التهاب در صورت شود، همچنین بهتر است مصرف مایعات، میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی روزانه‌ی خود بگنجانید تا پیوند سلول‌های چربی با موفقیت انجام پذیرد.

فعالیت‌های بدنی پس از تزریق چربی به صورت

از انجام هرگونه فعالیت بدنی شدید تا حدود 1 هفته پس از جراحی خودداری نمائید به عنوان مثال فعالیت‌هایی مانند بلند کردن اجسام سنگین، جا به جایی وسایل و به طور کلی هر گونه فعالیتی که منجر به افزایش ضربان قلب شما شود. همچنین توصیه می‌شود از انجام ورزش‌های شدید و حرفه‌ای حداقل تا 2 هفته خودداری نمائيد، پس از این مدت می‌توانید ورزش‌های سبک را شروع نمائید و زمانی که التهاب و تورم به طور کامل از بین رفت روال سابق برنامه‌های ورزشی خود را دنبال نمائید.

شماره های تماس دکتر نرگس رزم آرا

آرایش صورت پس از جراحی

توصیه می‌شود در یکی دو روز اول پس از جراحی از هرگونه آرایش صورت خودداری نمائید. پس از طی 48 ساعت در صورتی که میزان تورم و التهاب صورت شما کاهش یافت می‌توانید از آرایش‌های ملایم استفاده نمائید.

بازگشت به محل کار و زندگی روزمره

توصیه می‌شود پس از تزریق چربی به مدت 2 الی 3 روز استراحت نمائید. این مدت جهت بهبود زخم‌های محل اهدا و همچنین بهبود کبودی و التهاب ناحیه صورت الزامی می‌باشد. پس از این مدت می‌توانید به محل کار خود بازگردید و فعالیت‌های روزمره‌ی خود را انجام دهید اما به خاطر داشته باشید به مدت حداقل 1 هفته از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری نمائید. در صورتی که کار شما به گونه‌ای می‌باشد که مستلزم فعالیت‌های بدنی شدید می‌باشد بهتر است دوران مرخصی خود را تا 1 هفته و زمانی که به بهبودی کامل برسید به تعویق بیندازید.

مصرف مسکن‌ و دارو

در صورتی که دچار درد در صورت و یا ناحیه‌ی اهدا هستید می‌توانید از مسکن‌های بدون نسخه جهت تسکین درد خود استفاده نمائید. به طور کلی پس از تزریق چربی درد زیادی نخواهید داشت و مصرف هرگونه مسکن و دارویی باید طبق نظر پزشک باشد.

مراقبت از زخم‌های محل اهدا

برداشتن چربی به روش لیپوساکسن منجر به زخم‌هایی در محل اهدا (باسن، شکم، پهلو و یا بازو) می‌شود. در صورتی که جهت کنترل خونریزی از پانسمان هایی در این نواحی استفاده شده است در مورد تعویض و یا زمان برداشتن پانسمان‌ها از پزشک خود اطلاعات لازم را دریافت نمائید.

خلاصه مطلب

ما در این مقاله در خصوص مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت صحبت کردیم همانطور که می دانید بعد از هر عمل رعایت درست مراقبت ها برای دریافت نتیجه مطلوب می تواند بسیار تاثیر گذار باشد، پس اگر هر گونه سوالی در مورد این موضوع دارید می توانید در بخش انتهایی مقاله آن ها را بپرسید.

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه 

[ays_quiz id='2']