مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

لیفت صورت و گردن

مدت زمان مطالعه 6 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

لیفت صورت و گردن

 

 

زیبایی و جذابیت یک تمایل غریزی است که در تمامی انسان ها وجود دارد. با مرور زمان پوست زیبایی و جذابیت خود را از دست می دهد و با تغییراتی همچون گرانش زمین، نور خورشید، عوامل محیطی، افزایش سن و اضطراب های روزمره تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و دیگر آن شادابی و جوانی را نخواهد داشت، به همین دلیل است که بعد از مدتی متوجه برخی تغییرات همچون؛ کاهش زاویه چانه و گردن و شلی یا افتادگی پوست می شوید، اما با پیشرفت های بسیار در حیطه پزشکی می توان زیبایی را به تمامی افراد بازگرداند. با این وجود روش های بسیاری اعم از جراحی و غیر جراحی وجود دارد که تا به امروز بسیار مثمر ثمر بوده است.

در صورتی که شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که خواستار جذابیت و زیبایی اند، برای آگاهی بیشتر با ما همراه باشید.

ریتیدکتومی یا اصطاحا فیس لیفت نوعی عمل جراحی برای مقابله با اثرات گذر زمان بر روی صورت و گردن است. در جراحی لیفت صورت ماهیچه های زیر پوستی در ناحیه صورت و گردن با اسکلت زیرین فیکس می گردد، همچنین پوست و چربی های اضافه در این ناحیه که علائمی ناشی از افزایش سن می باشد، بهبود می یابد و منجر به بازگشت زیبایی و ظاهری جوانتر می شود.

جراحی لیفت صورت و گردن علاوه بر لیفت و رفع افتادگی پوست ، موجب برجستگی خط فک و غبغب همچنین رفع نوار های ایجاد شده در ناحیه گردن می شود.

جراحی لیفت صورت و گردن

جراحی لیفت صورت و گردن

 

روش های جوانسازی پوست

همان طور که ذکر شد، روش های جوانسازی پوست به دو صورت جراحی و غیر جراحی انجام می گردد. اما روش های جوانسازی صورت به غیر از روش های جراحی شامل: تزریق چربی، تزری بوتاکس، تزریق ژل و همچنین هایفوتراپی و لایه برداری صورت با لیزر است، هر چند این روش ها موقتی بوده و نیاز به تکرار مجدد خواهد داشت و به تنهایی جایگزین لیفت صورت نخواهند بود.

چگونه با بالا رفتن سن از پیری پوست جلوگیری کنیم؟

با افزایش سن صورت و تمامی اجزای آن دچار افتادگی می شود یک علت افتادگی پوست جاذبه زمین است اما علتی بسیار مهمتر از بین رفتن خاصیت کشسانی و الاستیسیته پوست صورت است که با افزایش سن در تمام قسمت های بدن و عمدتا در صورت ایجاد می شود.

در ناحیه گونه افزایش سن باعث ایجاد دو علامت مهم می شود یکی از آنها خالی شدن ناحیه زیر پلک تحتانی و ایجاد شیار و فاصله بین پلک تحتانی و گونه است، اما دومین علامت پیری در ناحیه گونه عمیق شدن خط خنده است.

افزایش سن باعث ایجاد تغییرات عمده ای در ناحیه تحتانی و میانی صورت می شود، از جمله ایجاد غبغب، غبغب به علت افتادگی بافت ها و عضلات قسمت های میانی و تحتانی صورت به زیر اسکلت فک تحتانی است که عمدتا در اطراف چانه دیده می شود.

یک فرد جوان از نمای نیمرخ صورت در قسمت تحتانی نمای مثلثی شکل دارد ولی با افزایش سن و تشکیل غبغب این فرم به مربعی شکل تبدیل می شود که علامت نوعی پیری در این ناحیه است.

در ناحیه گردن به علت انقباض مکرر عضلات گردن باندهای گردن تشکیل می شود این باندهای عضلانی عمدتا در قسمت وسط خط گردن هستند و به صورت عمودی تشکیل می شوند و ممکن است ظاهر ناخوشایندی را برای فرد داشته باشد.

تزریق بوتاکس یکی از روش های است که سبب می شود تا این باندها کمتر شود و در بهبود آن ها نقش بسزایی دارد.

در نمای نیمرخ یک فرد جوان زاویه ای که بین خط گردن و فک تحتانی تشکیل می شود که زاویه واضح است اما با افزایش سن این زاویه حالت محو پیدا می کند. برای اصلاح افتادگی ناحیه صورت و گردن عمل لیفت صورت و گردن انجام می شود که در تمام نواحی صورت و گردن قابل انجام است.

 

کاندید مناسب جراحی لیفت صورت چه کسانی هستند؟

انجام جراحی لیفت صورت و گردن محدودیتی سنی ندارد، اما اغلب افرادی که خواستار جراحی لیفت صورت هستند، بین چهل تا شصت سال سن دارند. اما کاندید ایده آل برای لیفت صورت افرادی هستند که با وجود پوست شل و ازدیاد بافت چربی در ناحیه فک تحتانی و چانه و همچنین افتادگی عضلات میانی صورت و ایجاد شیار عمیق بین لب و بینی، پوست همچنان حالت کشسانی و انعطاف پذیری خود را حفظ کرده باشد و ساختار استخوانی زیرین نسبتا خوب و قوی باشد.

مراقبت های قبل از جراحی لیفت صورت

در صورت داشتن هر گونه سوابق پزشکی حتما پزشک خود را مطلع سازید، تا اقدامات لازم صورت گیرد.

دو هفته قبل از عمل لیفت صورت مصرف آسپرین و فرآورده های حاوی آسپرین بایستی قطع شود.

در صورت استعمال دخانیات حتما بایستی دو هفته قبل از جراحی قطع شود.

در صورتی که قصد رنگ کردن و فر کردن موهای خود را دارید به دلیل حساس بودن ناحیه سر به مواد شیمیایی به مدت چند هفته از فر کردن و رنگ کردن مو اجتناب ورزید.

 

دکتر نرگس رزم آرا متخصص گوش و حلق و بینی- فلوشیپ جراحی پلاستیک صورت و بینی با استفاده از تکنیک های روز دنبا و دستگاه های مجهز پیشرفته به انجام جراحی های زیبایی می پردازد. جهت مشاوره با بهترین جراح پلاستیک صورت در مشهد می توانید با شماره ۰۵۱۳۸۵۵۵۹۵۹ تماس حاصل فرمایید یا به آدرس اینستاگرام دکتر نرگس رزم آرا مراجعه نمایید.

 

خطرات و عوارض جراحی لیفت صورت و گردن

هر جراحی زیبایی می تواند با عوارض و خطراتی همراه باشد. عوارض جراحی به دو صورت اتفاق می افتد، عوارض ناشی از جراحی و عوارض جانبی که در تمامی اعمال جراحی زیبایی و درمانی با آن مواجهه خواهیم بود. عوارض جانبی همچون کبودی موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف خواهد شد، اما عوارض ناشی از جراحی تنها توسط فرد غیر متخصص ایجاد می شود که افراد می توانند به منظور پیشگیری از بروز چنین عوارضی در انتخاب خود دقت لازم و کافی را داشته باشند.

مزایا و نتیجه جراحی لیفت صورت و گردن

  • ماندگاری بالا و همیشگی
  • رفع بافت چربی اضافه
  • از بین بردن چین و چروک
  • لیفت پوست
  • رفع افتادگی پوست صورت و گردن
  • افزایش اعتماد به نفس
مزایا جراحی لیفت صورت و گردن

مزایا جراحی لیفت صورت و گردن

آیا با جراحی لیفت صورت می توان اعمال جراحی دیگری را به صورت همزمان انجام داد؟

جراحی لیفت ابرو و بلفاروپلاستی از روش های جوانسازی پوست هستند که امکان انجام این جراحی ها به صورت همزمان با جراحی لیفت صورت وجود خواهد داشت.

هزینه لیفت صورت و گردن

هزینه جراحی لیفت صورت و گردن به فاکتور های مختلفی چون دستمزد جراح، هزینه های درمانگاهی، هزینه بیهوشی و نوع عملی که انجام شده بستگی دارد. لذا به هیچ عنوان نمی توان هزینه دقیقی را قبل از بررسی های لازم مشخص نمود. به همین منظور برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به یک جراح پلاستیک صورت و بینی مراجعه نمایید.

 

هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه جراحی لیفت صورت و گردن

کلام آخر

در نهایت می توان گفت لیفت صورت و گردن روشی است که با کمک آن می توان شادابی و جوانی را به صورت بازگرداند، اما بایستی توجه نمایید که این روش جراحی قادر به تغییر در ظاهر اصلی و پایه چهره فرد نخواهد بود و همچنین توانایی توقف پیری را نخواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در مشهد مراجعه نمایید.

doctorrazmara

دکتر نرگس رزم آرا

فلوشیپ جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت از دانشگاه تهران | متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه مشهد | نفر اول آزمون دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۵ | دارای رتبه برتر بورد تخصصی

پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

0 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + ده =

تماس با پزشک