ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » عوارض جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

عوارض جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

عوارض و خطرات مهم بعد از جراحی بلفاروپلاستی
آنچه می خوانید...

با اینکه عوارض پس از جراحی بلفاروپلاستی اندک می‌باشد اما لازم است که بیماران با تمام عوارضی که ممکن است پس از این جراحی مواجه شوند آشنایی داشته باشند. ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با مهم ترین عوارض بعد جراحی زیبایی پلک صحبت کنیم پس تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

عوارض جراحی زیبایی پلک

عوارض جراحی زیبایی پلک

برخی از عوارضی که پس از جراحی زیبایی پلک ممکن است ایجاد شوند به شرح زیر می باشد:

خشکی چشم

یکی از عوارضی که پس از جراحی پلک ممکن است ایجاد شود خشکی چشم می‌باشد اما خوشبختانه این عارضه به صورت موقتی ایجاد شده و مدتی پس از جراحی به مرور برطرف خواهد شد.

جهت برطرف کردن این عارضه می‌توانید با تجویز پزشک از قطره و یا پمادهای چشمی استفاده نمائید. همچنین سعی کنید بیشتر پلک بزنید تا از خشکی چشم جلوگیری شود. در صورتی که خشکی چشم پس از بلفاروپلاستی ادامه پیدا کرد لازم است تا با مراجعه به چشم پزشک از درمان‌ها مناسب بهره‌مند شوید.

آبریزش چشم

ریزش اشک به صورت ناخواسته در اوایل جراحی بلفاروپلاستی طبیعی می‌باشد. پس از جراحی تا مدتی ممکن است نتوانید چشم‌های خود را به صورت کامل ببندید حتی در هنگام خواب مقداری از چشم باز خواهد ماند، این عارضه می‌تواند منجر به ترشح بیش از حد از چشم شود و به صورت غیراختیاری اشک بریزید.

بروز چنین اتفاقی کاملا موقتی بوده و پس از گذشت چند ماه به مرور برطرف خواهد شد. در صورتی که این مشکل منجر به بروز ناراحتی برای شما شده است با مراجعه به پزشک می‌توانید از درمان‌های مناسب بهره‌مند شوید، گاهی اوقات در مواردی که درمان‌های معمول نتواند این عارضه را برطرف نماید احتیاج به جراحی‌ ترمیمی جهت برطرف کردن آسیب‌های وارده در حین جراحی اول می‌باشد.

تشکیل بافت اسکار در محل جراحی

تشکیل بافت اسکار و باقی ماندن محل برش‌ها یکی از عوارضی است که در اکثر جراحی‌ها ایجاد می‌شود. به منظور کاهش بافت اسکار جراحان پیشنهاد می‌نمایند پس از باز کردن بخیه‌ها از کرم‌هایی که مخصوص از بین بردن لکه‌های باقی مانده از جراحی هستند استفاده نمائید تا هم زخم‌ها به سرعت بهبود بیابند و هم از تشکیل بافت اسکار جلوگیری شود.

پیشنهاد می‌شود 6 ال 12 ماه پس از جراحی صبر نمائید تا برش‌های جراحی به طور کامل بهبود بیابند و پس از این مدت در صورتی که بافت اسکار به جای مانده همچنان باعث آزار شما می‌باشد از درمان‌های تخصصی جهت برطرف کردن بافت اسکار استفاده نمائيد.

دریافت مشاوره از دکتر نرگس رزم آرا از طریق دایرکت اینستاگرام

ناتوانی در بستن چشم

عدم توانایی جهت بستن چشم‌ها به صورت کامل بلافاصله پس از جراحی غیرمعمول نیست، این عارضه نیز با گذشت زمان به تدریج برطرف خواهد شد، استفاده از قطره‌ها و پمادهای چشمی جهت جلوگیری از خشکی چشم که به دنبال این عارضه ایجاد می‌شود می‌تواند کمک کننده باشد.

عدم تقارن پلک‌ها

ابتدا باید به یاد داشته باشید که هیچ صورتی کاملاً متقارن نمی‌باشد و همیشه میزان اندکی تفاوت میان چشم‌ها و یا سایر اجزاء قرینه در صورت وجود دارد. به عنوان مثال گاهی اوقات یک چشم کمی بزرگتر از چشم دیگر است و یا ممکن است یک گوش کمی پایینتر از گوش دیگر باشد بنابراین قبل از اینکه به عدم تقارن پلک‌ها به عنوان یک عارضه ناشی از جراحی بلفاروپلاستی بنگرید ابتدا مطمئن شوید که این عدم تقارن به عنوان بخشی از آناتومی طبیعی چهره‌ی شما نباشد.

در اکثر موارد عدم تقارن بین پلک‌ها پس از جراحی بسیار جزئی بوده و ناشی از سرعت متفاوت در بهبود زخم‌ها پس از جراحی می‌باشد. بنابراین همان طور که پیشتر اشاره شد باید چند ماه صبر نمائید تا تورم پس از جراحی بهبود بیابد و سپس در صورتی که حس می‌کنید عدم تقارن پلک‌ها منجر به ایجاد مشکلات ظاهری در چشم شده است می‌توانید جهت جراحی ترمیمی به منظور تقارن پلک‌ها با یک جراح متخصص جراحی‌های ترمیمی مشاوره داشته باشید.

تورم پلک

تورم پس از جراحی می‌تواند منجر به تغییر حالت چشم، درد و کبود شدن در اطراف چشم شود. تورم تقریباً پس از تمام جراحی‌ها ایجاد می‌شود و به مرور طی چند هفته از بین می رود. جهت کاهش تورم از دستورالعمل‌ها و داروهایی که توسط پزشک ارائه می‌شود استفاده نمائید.

کلام آخر

همان طور که در این مقاله اشاره شد اکثر عوارض پس از جراحی بلفاروپلاستی به صورت موقتی بوده و چند هفته پس از جراحی به مرور برطرف خواهند شد، در صورتی که می‌خواهید عوارض جراحی به حداقل ممکن کاهش بیابد لازم است در انتخاب جراح خود نهایت دقت را داشته باشید. انتخاب یک جراح با تخصص کافی که تعداد بسیاری جراحی‌های موفق در بلفاروپلاستی دارد می‌تواند به شما اطمینان خاطر بدهد که پس از جراحی با عوارض اندکی مواجه خواهید شد و نیازی به انجام جراحی‌های ترمیمی پس از بلفاروپلاستی نخواهید داشت.

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه 

[ays_quiz id='2']