دکتر نرگس رزم آرا 4 جراحی های زیبایی 4 جراحی لیفت لب در مشهد
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

جراحی لیفت لب در مشهد

برچسب ها:
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
مدت زمان مطالعه 6 دقیقه

نمایش دندان های پیشین بالا در زیبایی و جذابیت خانم ها بسیار تاثیر گذار است. در بعضی از افراد به دلیل ژنتیکی طول لب بالا بیشتر است و این موضوع باعث می شود تا دندان ها بالا توسط لب پوشیده شوند و قابل مشاهده نباشد.

افزایش سن یکی از عواملی است که موجب می شود تا به علت آتروفی عضلات لب، حجم آن کاسته شود و قسمت صورتی رنگ لب ها نازک تر شود. علاوه بر این بنا به دلیل ضعیف شدن عضلات بالا برنده لب، لب ها آویزان می گردد و روی دندان های بالا را می پوشاند.

افزایش فاصله لب بالا تا بینی، متمایل شدن گوشه های لب به سمت پایین، پوشیده شدن دندان های بالایی توسط لب بالا و ایجاد چین و چروک اطراف لب تمامی این موارد تاثیر ناخوشایندی بر چهره افراد می گذارد و باعث می شود تا چهره فرد پیر تر نشان داده شود.

جراحی لیفت لب یک عمل جراحی است که برای کوتاه کردن فاصله لب بالا با بینی به کار می رود، با کمک این جراحی برجستگی لب بالا بیشتر شده و بخش بزرگتری از قرمزی لب بالا مشاهده می شود. همچنین دندان های بالا در هنگام لبخند زدن مشخص می گردد و در نهایت این تغییرات سبب می شود تا لب ظاهر جوانتر و در هنگام لبخند فرد جذاب تر دیده شود.

جراحی لیفت لب

چه افرادی کاندید جراحی لفیت لب هستند؟

از مهمترین معیاری که سبب می شود تا فرد کاندید جراحی لیفت لب باشد، فاصله بین لب بالا تا بینی می باشد. به طور طبیعی در بانوان این فاصله بایستی بینی 1 تا 1.2 سانتی متر باشد ولی در مردان این فاصله کمی بیشتر و تا حدود 1.5 سانتی متر می باشد.

علاوه بر این افرادی که در هنگام لبخند زدن دندان های آن ها قابل مشاهده نیست و افرادی که لب های نازکی دارند و قصد دارند اقدام به برجستگی سازی لب خود نمایند، می توانند کاندید مناسبی برای جراحی لیفت لب باشند.

بیشتر بخوانید
لیفت صورت و گردن

همچنین افرادی که گوشه های لب آن ها افتاده است و تمایل به بالا کشیدن گوشه های لب خود دارند از دیگر افرادی هستند که کاندید جراحی لیفت لب می باشند.

اقدامات قبل از جراحی لیفت لب

مصرف هر گونه فرآورده های حاوی آسپرین یا بروفن به مدت یک تا دو هفته قبل از جراحی ممنوع است.

استعمال دخانیات بایستی به مدت دو هفته قبل از جراحی قطع شود، زیرا سیگار کشیدن موجب اختلال در فرآیند ترمیم زخم می شود و در نتیجه اسکار نامناسبی را به جای می گذارد.

داشتن تاول تبخالی فعال بر روی لب قبل از جراحی یکی از مواردی است که موجب به تعویق انداختن جراحی می شود زیرا با وجود تاول های تبخال بر روی لب نبایست جراحی انجام گردد.

آیا امکان انجام جراحی لیفت لب با اعمال جراحی دیگر وجود دارد؟

یکی از سوالات شایع که بسیار از افراد می پرسند این است که آیا امکان همزمانی اعمال جراحی وجود دارد؟

انجام جراحی لیفت لب یکی از جراحی های است که می توان با سایر اعمال جراحی انجام داد. همزمانی لیفت لب با جراحی بینی بسته امکان پذیر است، اما توصیه می شود حداقل بین این دو جراحی سه ماه فاصله باشد.

نحوه انجام جراحی لیفت لب

جراحی لیفت لب تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قابل انجام است. نکته ای که جالب است بدانید این است که دو تکنیک عمده برای جراحی لفیت لب وجود دارد.

در یک تکنیک در امتداد حاشیه خارجی لب برشی داده می شود و قسمت کوچکی از پوست برداشته خواهد شد و سپس لب کمی بالاتر از برش ایجاد شده بخیه زده می شود. با انجام این تکنیک لب بالا خوش فرم شده و فاصله بین لب و بینی کاهش می یابد اما باعث ایجاد اسکار در سرتاسر لب می گرد که در بانوان می توان با کمک تاتو محل اسکار را پوشاند. به طور معمول این روش در افراد که شکاف کام یا لب شکری هستند توصیه می شود.

تکنیک دوم جراحی لیفت لب بدین صورت است که برشی کوچک در پوست زیر بینی و داخل حفره بینی ایجاد می گردد. در این روش جراحی پوست بالایی لب بدون آسیب زدن به عضلات زیرین کشیده می شود و در نتیجه فاصله بینی و لب کاهش یافته و دندان های پیشین فک بالا قابل مشاهده خواهد بود.

در تکنیک دوم که برش از داخل بینی زده می شود اسکار در داخل حفرات بینی و در محل اتصال آنها به گونه قرار می گیرد که در ابتدا به صورت یک خط قرمز و در نهایت پس از یکسال تقریبا محو خواهد شد.

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی پلک
پس از جراحی لیفت لب تورم وجود خواهد داشت اما این تورم جز عارضه های جانبی و موقتی است که پس از هفت تا ده روز رفع می شود و فرد می تواند به فعالیت های اجتماعی خود بازگردد.

مراقبت های پس از جراحی لیفت لب

جراحی لیفت لب همانند هر جراحی دیگر با تورم، قرمزی، کبودی و درد در ناحیه لب همراه خواهد بود که پس از چند روز رفع می گردد.

پس از جراحی لیفت لب در چند روز اول بهتر است از مصرف مواد غذایی نرم و مایعات استفاده نمایید و از مایعات و مواد غذایی شور و داغ اجتناب ورزید.

تورم پس از جراحی لیفت لب وجود خواهد داشت به منظور کاهش تورم و فروکش کردن آن می توانید در 72 ساعت اول از کمپرس سرد استفاده نمایید، اما سعی نمایید یخ را مستقیما بر روی لب نگذارید.

نحوه خوابیدن پس از جراحی بهتر است به صورتی باشد که سر نسبت به بدن کمی بالاتر باشد، زیرا این امر به کاهش تورم کمک می نمایید و برای این امر می توانید از چند بالشت در زمان استراحت کمک بگیرید.

انجام فعالیت های ورزشی، خم شدن به سمت جلو، برداشتن اجسام به مدت یک هفته پس از جراحی ممنوه می باشد.

استعمال دخانیات نظیر کشیدن سیگار به مدت حداقل دو هفته پس از جراحی ممنوع می باشد زیرا این امر منجر به اختلال در ترمیم زخم می گردد.

از باز نمودن بیش از حد دهان خود بپرهیزید تا از باز شدن بخیه ها جلوگیری شود.

رعایت بهداشت دهان و دندان پس از هر وعده غذایی بسیار حائز اهمیت است لذا سعی نمایید پس از هر وعده غذایی دندان های خود را به خوبی بشویید و مسواک بزنید.

تزریق ژل بهتر است یا جراحی لیفت لب ؟

یکی از سوالات شایع که در این خصوص این است که تزریق ژل بهتر است یا جراحی لیفت لب. در مقایسه ژل با جراحی لیفت لب بایستی گفت ژل ها برای برجسته سازی لب عالی هستند اما به اندازه عمل لیفت نمی توانند لب ها را بالا ببرند.

در افرادی که لب های خیلی باریک و فاصله لب و بینی آن ها زیاد است، تزریق ژل سبب جلو آمدن لب و اصطلاحا باعث ایجاد لب اردکی می شود. لذا در این افراد توصیه می شود تا ابتدا عمل لیفت لب را انجام دهند سپس برای برجسته سازی لب از ژل استفاده نمایند.

در کل نتایج لیفت لب طولانی تر و طبیعی تر است و باعث جذابیت بیشتر در لب های فرد می شود و عموما نیازی به تکرار عمل لیفت نیست و تنها برای برجستگی لب از ژل های هیالورونیک اسید استفاده نمود.

بیشتر بخوانید
جراحی پروتز چانه در مشهد

نکته آخر

جراحی لیفت لب یک جراحی بدون درد و عارضه است که دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و فرد پس از مدت زمان کوتاهی می تواند به فعالیت های روزمره خود بازگردد. در صورتی که قصد انجام جراحی لیفت لب را دارید می توانید با جراح پلاستیک صورت در این زمینه مشورت نمایید. لازم به ذکر است برای مشاوره می توانید به صفحه ی مشاوره آنلاین مراجعه نموده و از به صورت رایگان مشورت نمایید.

doctorrazmara

دکتر نرگس رزم آرا

فلوشیپ جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت از دانشگاه تهران | متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه مشهد | نفر اول آزمون دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۵ | دارای رتبه برتر بورد تخصصی

ساعات کاری مطب: روزهای زوج
ساعت 17 الی 19
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

Call Now Buttonتماس با پزشک