دکتر نرگس رزم آرا » جراحی لیفت لب در مشهد
۱۳ دقیقه
زمان مطالعه مقاله :

جراحی لیفت لب در مشهد

نمایش دندان های پیشین بالا در زیبایی و جذابیت خانم ها بسیار تاثیر گذار است. در بعضی از افراد به دلیل ژنتیکی طول لب بالا بیشتر است و این موضوع باعث می شود تا دندان ها بالا توسط لب پوشیده شوند و قابل مشاهده نباشد. برخی دیگر از افراد نیز هستند که لب های بسیار نازکی دارند و این مسئله بر روی زیبایی ظاهری آنان تاثیر منفی بسیاری گذاشته است. در این مقاله از سایت دکتر نرگس رزم آرا، جراح زیبایی صورت و بینی می خواهیم همه چیز درباره جراحی لیفت سانترال لب در مشهد اعم از هزینه و شرایط انجام آن را به سمع و نظر شما عزیزان برسانیم.

نمونه کار لیفت لب در مشهد

شما می توانید از طریق فایل صوتی زیر توضیحات دکتر رزم آرا در رابطه با لیفت لب را بشنوید و اطلاعات تخصصی تری در این باره کسب نمایید:

لیفت سانترال لب چیست؟

لیفت سانترال لب جزء عمل های زیبایی محسوب می شود که پزشک در آن با برداشتن قسمتی از پوست لب بالا در زیربینی فاصله بین لب و بینی را کوتاه می کند، در نتیجه می توان گفت حجم لب بالایی بیشتر می شود و باعث می شود فرد لبخند زیباتری را داشته باشد، همچنین در نتیجه انجام لیفت لب، دندان ها هم بیشتر دیده می شوند که این موضوع در زیبایی و اعتماد به نفس شما نقش بسیار زیادی دارد.

فواید لیفت سانترال لب

افزایش سن یکی از عواملی است که موجب می شود تا به علت آتروفی عضلات لب، حجم آن کاسته شود و قسمت صورتی رنگ لب ها نازک تر شود. علاوه بر این بنا به دلیل ضعیف شدن عضلات بالا برنده لب، لب ها آویزان می گردد و روی دندان های بالا را می پوشاند. افزایش فاصله لب بالا تا بینی، متمایل شدن گوشه های لب به سمت پایین، پوشیده شدن دندان های بالایی توسط لب بالا و ایجاد چین و چروک اطراف لب تمامی این موارد تاثیر ناخوشایندی بر چهره افراد می گذارد و باعث می شود تا چهره فرد پیر تر نشان داده شود.

جراحی لیفت لب یک عمل جراحی است که برای کوتاه کردن فاصله لب بالا با بینی به کار می رود، با کمک این جراحی برجستگی لب بالا بیشتر شده و بخش بزرگتری از قرمزی لب بالا مشاهده می شود. همچنین دندان های بالا در هنگام لبخند زدن مشخص می گردد و در نهایت این تغییرات سبب می شود تا لب ظاهر جوانتر و در هنگام لبخند فرد جذاب تر دیده شود. جراحی لیفت سانترال لب با فواید بسیاری همراه است که این موارد عبارتند از:

جوانسازی لب

همانطور می دانید افزایش سن طراوت و زیبایی صورت را کم می کند اگر شما می خواهید که زیبایی دوباره به صورتتان برگردد. جراحی لیفت سانترال لب را پیشنهاد می دهیم، که در جوانسازی صورت تاثیر بسزایی دارد. این جراحی باعث می شود تا فاصله بین لب بالایی و بینی کم شده و قسمت مرکز لب ضخیم تر شود همچنین صورت را جوانتر نشان می دهد، این جراحی برای افرادی که فاصله بین لب و بینیشان زیاد است پیشنهاد می شود چرا که لب ها بعد از چشم در زیبایی صورت بسیار تاثیر گذار هستند.

ضخیم شدن لب

اگر شما هم از باریک بودن لب بالایی خود راضی نیستید لیفت سانترال لب بهترین گزینه برای حجیم شدن لب می باشد، برجسته شدن لب فقط در قسمت مرکزی لب می باشد و قسمت های کناری هیچ تغییری نمی کنند. این جراحی در میان جوانان طرفداران زیادی دارد چرا که از داشتن لب های باریک خود راضی نیستند.

نشان دادن دندان های پیشین

جراحی لیفت سانترال لب باعث می شود که دندان ها پیشین هنگام خندیدن نمایان شوند و دندان های کناری خیلی دیده نشوند.

اصلاح چین بین لب و بینی

ممکن است که بعضی از افراد در هنگام خندیدن دچار چین افقی بین لب و بینی شوند به این افراد لیفت سانترال لب را پیشنهاد می کنیم.

کم کردن فاصله لب و بینی

بعضی افراد از فاصله زیاد بین لب و بینی خود رنج می برند همچنین بر روی اعتماد به نفس نیز می تواند بسیار تاثیر گذار باشد، اگر قصد جراحی دارید حتما به پزشک مراجعه کنید شاید که شما نیازی به جراحی نداشته باشید.

افزایش زاویه بین لب و بینی

آن دسته از افرادی که زاویه بین لب و بینیشان زیاد است می توانند با جراحی لیفت سانترال لب علاوه بر برجسته سازی لب زاویه بین لب و بینی را نیز اصلاح کنند. این جراحی باعث می شود که نوک بینی بالاتر رود و تا حدودی می توان گفت که بر روی بینی تاثیر می گذارد، البته که این عمل برای بالا بردن نوک بینی نمی باشد. افرادی که قصد عمل جراحی بینی را دارند و هم می خواهند که لیفت سانترال لب را انجام دهند اول جراحی زیبایی بینی انجام شود و بعد از گذشت مدت معین شده از سوی جراح می توانند لیفت سانترال لب را انجام دهند. دکتر نرگس رزم آرا، جراح بینی در مشهد می توانند به شما در انجام هر دوی این اعمال زیبایی کمک کنند.

چه افرادی کاندید جراحی لیفت لب هستند؟

از مهم ترین معیاری که سبب می شود تا فرد کاندید جراحی لیفت لب باشد، فاصله بین لب بالا تا بینی می باشد. به طور طبیعی در بانوان این فاصله بایستی بینی 1 تا 1.2 سانتی متر باشد ولی در مردان این فاصله کمی بیشتر و تا حدود 1.5 سانتی متر می باشد. علاوه بر این افرادی که در هنگام لبخند زدن دندان های آن ها قابل مشاهده نیست و افرادی که لب های نازکی دارند و قصد دارند اقدام به برجستگی سازی لب خود نمایند، می توانند کاندید مناسبی برای جراحی لیفت لب باشند.

همچنین افرادی که گوشه های لب آن ها افتاده است و تمایل به بالا کشیدن گوشه های لب خود دارند از دیگر افرادی هستند که کاندید جراحی لیفت لب می باشند. با برقراری ارتباط با دکتر نرگس رزم آرا، جراح لیفت لب در مشهد و شرکت در جلسه مشاوره حضوری یا آنلاین می توانید از مناسب بودن خودتان برای انجام عمل لیفت سانترال لب با خبر شوید. با ما تماس بگیرید: 3689 666 0915

عوارض انتخاب اشتباه جراح لیفت لب در مشهد

انتخاب بهترین جراح لیفت لب در مشهد مسئله ای است که می توان برای افرادی که داوطلب انجام این جراحی هستند، مخاطره ساز باشد. عمل لیفت سانترال لب نیز مانند هر جراحی دیگری دارای عوارض خاص خود است که ممکن است فرد بعد از عمل با آن ها مواجه شود. اما در صورتی که شما یک جراح خوب برای لیفت لب در مشهد را انتخاب نکرده باشید، ممکن است هر یک از عوارض زیر را به صورت جدی مشاهده نمایید و یا حتی از انجام ابن جراحی زیبایی پشیمان شوید.

 • عدم رضایت فرد بعد از مشاهده نتیجه عمل
 • از دست دادن حس لامسه در لب
 • از دست دادن پوست لب
 • آسیب های عصبی
 • جدا شدن زخم
 • تجمع مایعات
 • عفونت
لیفت-سانترال-لب

نحوه انجام جراحی لیفت لب

جراحی لیفت لب تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قابل انجام است. نکته ای که جالب است بدانید این است که دو تکنیک عمده برای جراحی لیفت لب وجود دارد.

در یک تکنیک در امتداد حاشیه خارجی لب برشی داده می شود و قسمت کوچکی از پوست برداشته خواهد شد و سپس لب کمی بالاتر از برش ایجاد شده بخیه زده می شود. با انجام این تکنیک لب بالا خوش فرم شده و فاصله بین لب و بینی کاهش می یابد اما باعث ایجاد اسکار در سرتاسر لب می گرد که در بانوان می توان با کمک تاتو محل اسکار را پوشاند. به طور معمول این روش در افراد که شکاف کام یا لب شکری هستند توصیه می شود.

تکنیک دوم جراحی لیفت لب بدین صورت است که برشی کوچک در پوست زیر بینی و داخل حفره بینی ایجاد می گردد. در این روش جراحی پوست بالایی لب بدون آسیب زدن به عضلات زیرین کشیده می شود و در نتیجه فاصله بینی و لب کاهش یافته و دندان های پیشین فک بالا قابل مشاهده خواهد بود.

در تکنیک دوم که برش از داخل بینی زده می شود اسکار در داخل حفرات بینی و در محل اتصال آنها به گونه قرار می گیرد که در ابتدا به صورت یک خط قرمز و در نهایت پس از یکسال تقریبا محو خواهد شد. پس از جراحی لیفت لب تورم وجود خواهد داشت اما این تورم جز عارضه های جانبی و موقتی است که پس از هفت تا ده روز رفع می شود و فرد می تواند به فعالیت های اجتماعی خود بازگردد.

جراحی-لیفت-لب
جراحی لیفت لب

اقدامات قبل از جراحی لیفت لب

اگر قصد انجام این عمل را دارید قبل از جراحی با پزشک خود صحبت کنید تا معاینات اولیه را انجام دهد، این معاینات شامل اندازه گیری طول بین لب بالا و بینی می باشد، در بانوان 1 تا 1.5 و آقایان باید 1.3 تا 1.5 سانتی متر باشد، اگر بیشتر از این مقدار باشد جراحی برای شما مناسب نمی باشد.

قبل از جراحی حتما موارد زیر را در نظر داشته باشید.

 • داروهای ضد التهاب، آسپرین و مکمل های گیاهی مصرف نکنید چرا که خونریزی را در فرد افزایش می دهد.
 • اگر به مصرف دارویی آلرژی و حساسیت دارید در این صورت حتما با پزشک خود در میان بگذارید.
 • در روز جراحی هیچ نوع آرایشی روی صورت خود نداشته باشید.
 • از سیگار کشیدن حداقل 2 روز قبل از جراحی اجتناب کنید.

مصرف هر گونه فرآورده های حاوی آسپرین یا بروفن به مدت یک تا دو هفته قبل از جراحی ممنوع است. استعمال دخانیات بایستی به مدت دو هفته قبل از جراحی قطع شود، زیرا سیگار کشیدن موجب اختلال در فرآیند ترمیم زخم می شود و در نتیجه اسکار نامناسبی را به جای می گذارد. داشتن تاول تبخالی فعال بر روی لب قبل از جراحی یکی از مواردی است که موجب به تعویق انداختن جراحی می شود زیرا با وجود تاول های تبخال بر روی لب نبایست جراحی انجام گردد.

مراقبت های پس از جراحی لیفت لب

مراقبت های بعد از لیفت سانترال لب تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی خواهد داشت لذا سعی نمایید توصیه های پزشکی را رعایت نمایید. بعد از انجام جراحی احساس درد، تورم، قرمزی کاملا طبیعی است که تا یک هفته بعد به صورت کامل درمان می شود. بعد از انجام جراحی فرد می بایست مراقبت های لازم را بعد از عمل انجام دهد که به شرح زیر می باشند.

 • تا چند روز بعد از عمل غذاهای نرم میل کنید.
 • بعد از عمل حداقل تا 72 ساعت از آرایش کردن خودداری کنید.
 • از انجام ورزش های سنگین تا یک هفته اجتناب کنید.
 • برای کاهش تورم لب بالایی خود از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • چون عمل سانترال لب از طریق برش در قسمت بالایی انجام می شود پس تا زمانی که این برش کاملا بسته نشده است از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • جراحی لیفت لب همانند هر جراحی دیگر با تورم، قرمزی، کبودی و درد در ناحیه لب همراه خواهد بود که پس از چند روز رفع می گردد.
 • پس از جراحی لیفت لب در چند روز اول بهتر است از مصرف مواد غذایی نرم و مایعات استفاده نمایید و از مایعات و مواد غذایی شور و داغ اجتناب ورزید.
 • تورم پس از جراحی لیفت لب وجود خواهد داشت به منظور کاهش تورم و فروکش کردن آن می توانید در 72 ساعت اول از کمپرس سرد استفاده نمایید، اما سعی نمایید یخ را مستقیما بر روی لب نگذارید.
 • نحوه خوابیدن پس از جراحی بهتر است به صورتی باشد که سر نسبت به بدن کمی بالاتر باشد، زیرا این امر به کاهش تورم کمک می نمایید و برای این امر می توانید از چند بالشت در زمان استراحت کمک بگیرید.
 • انجام فعالیت های ورزشی، خم شدن به سمت جلو، برداشتن اجسام به مدت یک هفته پس از جراحی ممنوع می باشد.
 • استعمال دخانیات نظیر کشیدن سیگار به مدت حداقل دو هفته پس از جراحی ممنوع می باشد زیرا این امر منجر به اختلال در ترمیم زخم می گردد.
 • از باز نمودن بیش از حد دهان خود بپرهیزید تا از باز شدن بخیه ها جلوگیری شود.
 • رعایت بهداشت دهان و دندان پس از هر وعده غذایی بسیار حائز اهمیت است لذا سعی نمایید پس از هر وعده غذایی دندان های خود را به خوبی بشویید و مسواک بزنید.

آیا امکان انجام جراحی لیفت لب با اعمال جراحی دیگر وجود دارد؟

یکی از سوالات شایع که بسیار از افراد می پرسند این است که آیا امکان همزمانی اعمال جراحی وجود دارد؟ انجام جراحی لیفت لب یکی از جراحی های است که می توان با سایر اعمال جراحی انجام داد. همزمانی لیفت لب با جراحی بینی بسته امکان پذیر است، اما توصیه می شود حداقل بین این دو جراحی سه ماه فاصله باشد.

تزریق ژل بهتر است یا جراحی لیفت لب؟

یکی از سوالات شایع که در این خصوص این است که تزریق ژل بهتر است یا جراحی لیفت لب. در مقایسه ژل با جراحی لیفت لب بایستی گفت ژل ها برای برجسته سازی لب عالی هستند اما به اندازه عمل لیفت نمی توانند لب ها را بالا ببرند. در افرادی که لب های خیلی باریک و فاصله لب و بینی آن ها زیاد است، تزریق ژل سبب جلو آمدن لب و اصطلاحا باعث ایجاد لب اردکی می شود. لذا در این افراد توصیه می شود تا ابتدا عمل لیفت لب را انجام دهند سپس برای برجسته سازی لب از ژل استفاده نمایند.

در کل نتایج لیفت لب طولانی تر و طبیعی تر است و باعث جذابیت بیشتر در لب های فرد می شود و عموما نیازی به تکرار عمل لیفت نیست و تنها برای برجستگی لب از ژل های هیالورونیک اسید استفاده نمود. جراحی لیفت لب یک جراحی بدون درد و عارضه است که دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و فرد پس از مدت زمان کوتاهی می تواند به فعالیت های روزمره خود بازگردد. در صورتی که قصد انجام جراحی لیفت لب را دارید می توانید با جراح پلاستیک صورت در این زمینه مشورت نمایید. لازم به ذکر است برای مشاوره می توانید به صفحه ی مشاوره آنلاین مراجعه نموده و از به صورت رایگان مشورت نمایید.

هزینه لیفت سانترال لب در مشهد

شایان ذکر است که، جراحی لیفت سانترال لب تحت پوشش بیمه نمی باشد چرا که جزء عمل های زیبایی به حساب می آید. هزینه جراحی لیفت سانترال لب به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل عبارت است از:

 • دستمزد جراح لیفت لب
 • انجام آزمایشات قبل از جراحی
 • هزینه داروهای تجویزی بعد از عمل
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک و یا مطب پزشک
 • در صورتی که همزمان با عمل لیفت لب فرد بخواهد که عمل دیگری را هم انجام دهد به طبع هزینه جراحی بیشتر می شود.
 • شهر محل عمل: همان طور که می دانید، هزینه هر گونه جراحی زیبایی در تهران از بقیه شهرهای دیگر بیشتر است. به همین دلیل می توان گفت هزینه جراحی لیفت لب در مشهد بسیار کمتر از همین هزینه در پایتخت است.
دکتر علی بصام

دکتر نرگس رزم آرار

فلوشیپ جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت از دانشگاه تهران | متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه مشهد | نفر اول آزمون دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۵ | دارای رتبه برتر بورد تخصصی

مقالات مرتبط
جراحی لیفت صورت با اندوتاین

جراحی لیفت صورت با اندوتاین

به مرور زمان و افزایش سن گرد پیری روی صورت افراد می نشیند که امری اجتناب ناپذیر است. اما با روش های مختلف جوانسازی صورت می توان آثار آن را کمتر کرد و روند بروز پیری را کندتر کرد. برخی...

بیشتر بخوانید
جراحی پروتز چانه در مشهد

جراحی پروتز چانه در مشهد

جراحی پروتز چانه     چانه یکی از اعضای صورت است که نقش بسیار مهم و بسزایی در زیبایی و تقارن صورت و گردن دارد، از این رو متناسب بودن آن منجر به افزایش جذابیت و زیبایی فرد می شود....

بیشتر بخوانید
جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش     گوش یکی از تاثیرگذارترین اجزای صورت در زیبایی چهره است، در بعضی از افراد لاله گوش بزرگ تر یا برجسته تر از حد معمول است، که اغلب زمینه ارثی دارد. جراحی زیبایی...

بیشتر بخوانید
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *