جراحی بینی کج

جراحی بینی کج : در واقع زمانی که نوک بینی به یک سمت متمایل شود و بینی از نظر ظاهری کج باشد ، اصطاحلا به آن بینی کج گفته می شود . دلایل بسیاری همچون عوامل مادرزادی ، تصادف و برخورد ضربه موجب کج شدن داخلی یا خارجی سپتوم و تیغه میانی بینی می شوند و زیبایی و تناسبات چهره را تحت تاثیر قرار می دهند.

در واقع جراحی بینی کج بسیار پیچیده بوده و نیازمند دقت ، مهارت و تجربه بالای جراح بینی می باشد. بنابراین در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید و به اندازه کافی برای این کار زمان بگذارید.

اما آیا کجی بینی همان انحراف بینی است ؟

به طور کلی باید گفت که برخلاف تصور برخی از افراد ، کجی و انحراف بینی با هم متفاوت هستند. در واقع کجی بینی به بینی ای اطلاق می شود که از نظر ظاهری کج بوده و محور بینی در محور میانی صورت قرار نداشته و از آن فاصله دارد. کجی بینی می تواند تنها از لحاظ ظاهری وجود داشته باشد اما در مواقعی که کجی شدت داشت ممکن است فرد با مشکلات تنفسی نیز مواجه باشد.

این در حالیست که انحراف بینی زمانی اتفاق می افتد که سپتوم یا تیغه میانی بینی از داخل به یک سمت متمایل شده باشد. این جا به جایی سپتوم بینی می تواند در ظاهر مشخص نباشد اما منجر به انسداد راه تنفسی شده و مشکلات تنفسی به وجود می آید.

انحراف بینی علاوه بر اینکه موجب بروز مشکلات تنفسی می شود ، می تواند موجب انسداد دهانه سینوس شده و منجر به سینوزیت می شود. همچنین خرخر و حتی خون ریزی را برای فرد به ارمغان خواهد آورد.

چگونگی اصلاح بینی کج

تنها راه اصلاح و برطرف کردن کجی بینی جراحی است. با انجام جراحی ظاهر بینی اصلاح شده و در صورت وجود مشکلات تنفسی ، آن نیز برطرف خواهد شد. جراحی کجی بینی جزو عمل های زیبایی محسوب می شود و به همین دلیل هزینه آن آزاد بوده و بیمه بابت آن هیچ هزینه ای پرداخت نمی کند.

این در حالیست که جراحی انحراف بینی از عمل های درمانی محسوب شده و بیمه هزینه آن را متقبل خواهد شد.

هزینه جراحی بینی کج

هزینه این جراحی بسته به دستمزد جراح و هزینه های کلینیک می باشد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه نهایی با مطب خانم دکتر نرگس رزم آرا ، متخصص گوش و حلق و بینی تماس حاصل فرمایید.

درباره drrazmaraadm

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button