ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » جراحی بینی منگنه ای یا کلیپسی

جراحی بینی منگنه ای یا کلیپسی

بینی منگنه ای
آنچه می خوانید...

بینی منگنه ای به نوعی از مدل بینی گفته می شود، که در آن نوک بینی بیش از اندازه باریک است و همین موضوع باعث شده تنفس کمی سخت و دشوار انجام شود. شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که بینی منگه ای چگونه ایجاد می شود؟ در جواب این سوال باید اشاره کنیم که دلایل مختلفی در ایجاد این مشکل دخیل هستند علاوه بر آن باعث شده تا از زیبایی بینی کاسته شود و از همه مهم تر اعتماد به نفس افراد نیز کم تر شود. ما در این نوشتار قصد داریم تا به طور کامل در مورد این موضوع صحبت کنیم پس تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

جراحی بینی منگنه ای یا کلیپسی

علت فرورفتگی بینی

بینی فرو رفته یا منگنه ای بنا به دلایل مختلفی ایجاد می شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مادزادی

بعضی از افراد ممکن است به صورت مادرزادی و از همان بدو تولد بینی آن ها فرورفته باشد.

آسیب دیدگی بینی

در بعضی از مواقع فرورفتگی بینی می تواند در اثر ریزش غضروف بینی به علت شکستگی یا در اثر ایجاد ضربه اتفاق بیفتد.

جراحی های قبلی

یکی از متداول ترین علت های فرورفتگی بینی انجام جراحی بینی توسط یک پزشک غیر متخصص می باشد. چرا که ایشان به علت نداشتن تجربه غضروف های طرفین بینی را بیش از اندازه برمی دارد و در نتیجه نوک بینی بیش از اندازه کوچک و فرو رفته می شود.

چگونه می توان تشخیص داد که بینی منگنه ای است؟

در جواب این سوال باید اشاره کنیم که یکی از ساده ترین روش ها مشاهده بینی خود در آینه است و اگر فرو رفتگی بینی را مشاهده کردید می توان گفت که بینی شما مگنه ای دارید.

ولی ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که برای تشخیص و درمان چنین مشکلی لازم است تا حتما به برای بررسی های بیشتر به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید.

جراحی بینی منگنه ای

به منظور انجام جراحی بینی منگنه ای نیاز به پیوند غضروف بینی می باشد تا از این طریق بتوان آناتومی بینی را اصلاح و به همان فرم اولیه خود بازگردد، علاوه بر آن توجه داشته باشید که در صورت داشتن مشکل تنفسی در جراحی بینی اولیه بعد از انجام جراحی ترمیمی مشکلتان به طور کامل رفع خواهد شد.

نحوه انجام جراحی به دو روش باز یا بسته انجام خواهد گرفت که انتخاب هریک از این روش ها به نظر پزشک شما بستگی دارد. توجه داشته باشید که انجام جراحی بینی منگنه ای به روش بسته در مقایسه با روش باز کمی پیچیده تر انجام داده می شود پس لازم است تا حتما نزد یک جراح با تجربه و کار بلد این جراحی را انجام دهید.

نتیجه جراحی بینی منگنه ای

زمانی که دوره نقاهت بعد از جراحی خود را گذراندید می توانید نتایج مثبت جراحی را که شامل ایجاد ظاهری زیبا برروی بینی است را مشاهده کنید از همه مهم تر بینی های کلپسی می تواند برروی تنفس شما نیز اختلالاتی را ایجاد کند که بعد از انجام جراحی توسط یک پزشک باتجربه این مشکل به طور کامل رفع خواهد شد.

سوالات متداول

کلام آخر

همانطور که در این نوشتار خوانید بینی منگنه ای یکی از مدل های بینی محسوب می شود که به منظور درمان از پیوند غضروف بینی استفاده می شود ولی با توجه به تمامی این موارد لازم است تا برای انجام جراحی حتما به یک جراحی بینی خوب و ماهر مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را از عمل بینی خود دریافت کنیم.

دکتر نرگس رزم آرا

دکتر نرگس رزم آرا یکی از برجسته‌ترین جراحان بینی و صورت در مشهد است. وی دارای فلوشیپ جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت از دانشگاه تهران می‌باشد و نفر اول آزمون دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت این دانشگاه در سال ۱۳۹۵ است. او عضو آکادمی جراحان پلاستیک صورت اروپا (EAFPS) است و با تجربه‌ای درخشان در زمینه جراحی‌ های بینی و صورت ، بیش از 4000 جراحی موفق را از سال 1385 به انجام رسانده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه 

[ays_quiz id='2']