[lwp_divi_breadcrumbs home_text=”دکتر نرگس رزم آرا” font_icon=”%%19%%” use_before_icon=”off” link_color=”#ffffff” separator_color=”#ffffff” current_text_color=”#ffffff” _builder_version=”4.9.4″ module_text_color=”#ffffff” text_orientation=”force_left” hover_enabled=”0″ module_text_align_tablet=”center” module_text_align_phone=”” module_text_align_last_edited=”on|tablet” text_orientation_tablet=”right” text_orientation_last_edited=”off|tablet” sticky_enabled=”0″][/lwp_divi_breadcrumbs]
زمان مطالعه مقاله :
۳ دقیقه

تزریق کورتون به بینی بعد از راینوپلاستی

آیا تزریق کورتون بعد از جراحی بینی نسخه ای است که می توان برای هر کسی در هر زمانی و با هر تعداد دفعات تجویز نمود؟

به طور معمول پس از جراحی راینوپلاستی نیازی به تزریق کورتون نیست مگر آنکه پوست نوک بینی ضخیم باشد و روند بهبود و کاهش تورم براساس برنامه پیش نرود، همچنین در افرادی که جراحی ترمیمی بینی انجام داده اند، در این موارد تزریق کورتون به بینی کمک کننده خواهد بود.

تزریق کورتون به کدام قسمت از بینی و در چه شرایطی لازم خواهد بود؟

 

 

گاها بعداز جراحی بینی در برخی قسمت های بینی تورم و فیبروز ایجاد می شود که میزان آن از حد طبیعی بیشتر است، تزریق کورتون باعث می گردد تا تورم در آن نواحی از بین برود و مانع پیشرفت فرآیند فیبروز شود.

به طور معمول تزریق کورتون در ناحیه ای که درست پشت نوک بینی قرار دارد انجام می شود و به این ناحیه اصطلاحا سوپراتیپ نامیده می شود. در زنان این ناحیه کمی از بالاترین قسمت نوک بینی پایین تر است، تا با ایجاد یک شیپ ملایم به یک نواختی و زیباتر شدن قوس ایجاد شده در پشت بینی کمک نمایید.

در افراد با پوست ضخیم به دلیل بیشتر بودن تورم و شانس بالاتر بودن بافت اسکار ناحیه سوپراتیپ بیشتر در معرض تغییرات ناخواسته قرار دارد، اگر این ناحیه متورم شود بر روی شکل بینی تاثیر منفی دارد و زیبایی بینی را کاهش می دهد. زیرا براساس استانداردهای زیبایی روی قسمت پشت بینی به خصوص در زنان بایستی قوس خفیفی وجود داشته باشد. تزریق کورتون باعث مانع تشکیل اسکار و نرم شدن این ناحیه می شود.

تزریق کورتون به بینی بعد از عمل

تزریق کورتون به بینی بعد از عمل

آیا تزریق کورتون در بینی های استخوانی لازم خواهد بود؟

تورم بینی های استخوانی معمولا به سرعت از بین می رود و لزومی به تزریق کورتون نیست ولی در بینی های گوشتی دو تا سه مرتبه هر بار با فاصله حداقل چهار هفته می توان آمپول کورتون را تزریق نمود.

زمان مناسب برای تزریق کورتون به بینی

کورتونی که برای تزریق در بینی استفاده می شود، آمپول تریامسینولون است. اکثر مراجعان تصور می کنند تزریق موضعی کورتون عوارض جانبی و منفی کورتون را در بدن به همراه دارد که این طور نیست.

به طور معمول به دنبال تزریق یک هفته طول می کشد تا بیمار اولین تغییرات را احساس کند، یک ماه بعد از جراحی بینی زودترین زمانی است که می توان اولین کورتون را تزریق کرد چون بهتر است بدن روند طبیعی خود را برای کاهش تورم و ترمیم بافت آغاز کند.

تزریق کورتون در بینی زودتر از موعد باعث می شود تا نامنظمی و فرورفتگی در بافت ایجاد شود.

نحوه انجام تزریق کورتون به بینی

فرآیند تزریق کورتون به بینی بسیار حساس است و این تزریق بایستی به صورت عمقی انجام شود زیرا در غیر این صورت می تواند موجب آتروفی و نازک شدن پوست می گردد. علاوه بر این تزریق سطحی و غیر اصولی باعث کمرنگ شدن پوست بینی و ایجاد تفاوت رنگ پوست بینی با اطراف آن می شود.

به همین علت لازم است تا تزریق با مهارت و دقت انجام شود تا از زیبایی ظاهری و سلامت بینی محافظت شود.

ساعات کاری مطب: روزهای زوج
ساعت 17 الی 19
مقالات مرتبط
[yarpp]
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 13 =