ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » تزریق فیلر

تزریق فیلر

تزریق فیلر
آنچه می خوانید...

تزریق فیلر

امروزه به منظور بهبود و ترمیم جای زخم، چین و چروک و سایر مشکلات و افتادگی های پوستی، تزریق فیلر صورت می گیرد. در واقع فیلر ها نوعی پر کننده هستند و علاوه بر از بین بردن علائم پیری به حجیم سازی بخشی از نواحی صورت و بدن کمک می کنند.

نکته قابل توجه درباره فیلر ها این است که افرادی که خواستار ایجاد تغییرات دائمی هستند، باید به دنبال روش دیگری باشند، چرا که ماندگاری فیلر ها همیشگی نیست و پس از مدتی و به مرور زمان جذب بدن شده و نیازمند ترمیم و تزریق دوباره می باشند.

مزایای تزریق فیلر

 • ماندگاری نتایج تزریق فیلر به نسبت سایر روش ها بالا تر است.
 • نتایج این روش بلافاصله پس از اتمام تزریق قابل مشاهده می باشد.
 • پس از تزریق فیلر ، نیاز نیست که فرد دوران نقاهت چندانی را سپری نماید.
 • یکی از بارز ترین مزیت های فیلر ها این است که می توان به صورت همزمان به بخش های مختلف بدن تزریق نمود.

تزریق فیلر

کاربرد های تزریق فیلر

همانطور که گفته شده فیلر ها نوعی پر کننده هستند و به منظور حجیم سازی بخش های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم:

 1. حجیم سازی لب ها
 2. حجیم سازی گونه ها
 3. اصلاح شلی یا افتادگی پوست
 4. برطرف نمودن چین و چروک پوست
 5. برطرف نمودن و ترمیم ظاهر اسکار و زخم ها
 6. کاهش یا از بین بردن کامل تیرگی و گودی زیر چشم ها

لازم به ذکراست که فیلر ها تنها به برطرف کردن چین و چروک و مشکلاتی که وجود دارند کمک می کنند ولی از به وجود آمدن مشکلات جدید پوستی جلوگیری نخواهد کرد.

انواع فیلر ها

فیلر ها انواع مختلفی دارند و هر یک از آن ها برای بخش مختلفی از بدن مورد استفاده قرار می گیرند. فیلر ها عبارتند از:

 • هیالورونیک اسید

این ماده به صورت طبیعی در بدن انسان یافت می شود و به منظور اطلاح خط وخطوط اضافی و همچنین سفت شدن پوست مورد استفاده قرار می گیرند.

 • کلسیم هیدروکسید آپاتیت

کلسیم هیدروکسید آپاتیت نیز نوعی دیگر از فیلر ها هستند که همچون هیالورونیک اسید در بدن وجود داشته و بیشتر برای پرکردن شیار های عمیق مورد استفاده قرار می گیرند.

 • پلی لاکتیک اسید

پلی لاکتیک اسید نیز از انواع فیلر ها محسوب می شوند که به تحریک کلاژن سازی پوست کمک می کند ولی نتایج حاصل از آن پس از مدتی قابل مشاهده خواهد بود.

تزریق فیلر

 • چربی

نوعی دیگر از فیلرهای پرکننده چربی می باشد. در واقع چربی از بدن فرد گرفته شده و پس از خالص شدن به کمک دستگاه سانتریفیوژ به بدن تزریق می شوند. این ماده به دلیل اینکه از بدن خود فرد گرفته می شود کاملا با آن سازگاری داشته و هیچگونه عوارضی در پی نخواهد داشت.

هزینه تزریق فیلر

محاسبه هزینه نهایی تزریق فیلر بسته به اینکه برای کدام قسمت از بدن مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین نوع و کیفیت آن به چه صورت است، برای هر فرد متفاوت بوده و پس از معاینه توسط پزشک محاسبه خواهد شد.

اشتراک گذاری مطلب:

دکتر نرگس رزم آرا

دکتر نرگس رزم آرا فلوشیپ جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت از دانشگاه تهران | متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه مشهد | نفر اول آزمون دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۵ | دارای رتبه برتر بورد تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پرسشنامه جراحی بینی

آیا جراحی بینی برای شما مناسب است؟!

جنسیت شما چیست؟!

 

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه