ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » جراحی پلک پایین و مزایای مهم آن

جراحی پلک پایین و مزایای مهم آن

جراحی زیبایی پلک پایین
آنچه می خوانید...

جراحی زیبایی پلک یا همان بلفاروپلاستی در واقع یکی از عمل های زیبایی پلک به شمار می رود که در آن می توان چربی های اضافه ناحیه پلک را برداشت تا از این طریق بتوان حالت خستگی چشم ها را به طور کامل رفع کرد. در صورتی که با این روش جراحی آشنا نیستید تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید تا با این روش جراحی بیشتر آشنا شوید.

بلفاروپلاستی پلک پایین

مهم ترین هدف جراحی پلک پایین

از جمله مهم ترین اهداف جراحی پلک پایین که افراد بیشتر سمت این عمل زیبایی می روند به شرح زیر می باشد:

 • عدم قرینگی پلک های پایین
 • پف بودن پلک پایین
 • ایجاد چین و چروک هایی در زیر پلک
 • تیره بودن پلک زیرین
 • افتاده بودن پلک پایین

توجه داشته باشید که در صورت داشتن هر یک از شرایط بهتر است تا حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا بسته به نظر ایشان و میزان افتادگی پلک اقدام به انجام این عمل جراحی نمایید و در صورتی که ساکن شهر مشهد هستید دکتر نرگس رزم آرا جهت مشاوره مراجعه نمایید.

چگونگی انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

یه منظور انجام جراحی زیبایی پلک از تکنیک ها و روش های مختلفی استفاده می شود که پزشک با توجه به میزان افتادگی پلک مناسب ترین روش را برای ما انتخاب می کند.

برای شروع جراحی در ابتدا لازم است تا جراح خطوطی را برروی پلک ترسیم نماید تا از این طریق محل ها برش را خیلی راحت تر ایجاد نماید. در این جراحی شاید پزشک از شما درخواست کند تا در حالت نشسته قرار بگیرید چرا که این کار به جراح کمک کرده تا ساختار زیر پلک را خیلی راحت تر برای انجام جراحی بررسی نماید.
دکتر نرگس رزم آرا به منظور انجام جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین در مشهد از بی هوشی عمومی و بی حسی موضعی استفاده می کند که انتخاب آن بستگی به شرایط بیمار دارد.

توجه داشته باشید که در بی حسی موضعی همانطور که از نام آن مشخص است فرد از روند انجام جراحی مطلع خواهد بود ولی در بی هوشی عمومی بیمار به دلیل خواب بودن از روند جراحی هیچ نوع اطلاعی نخواهد داشت.

در جراحی پلک پایین بهتر است تا از بی حسی موضعی استفاده شود تا از این طریق با بررسی عضلات پلک پایین بروز هر نوع خطر یا عارضه ای را بعد از عمل به حداقل رساند.

زمانی که برش ها برروی پوست ایجاد شدند نوبت به استخراج چربی می رسد و در انتها به منظور جلوگیری از عفونت لازم است تا محل برش خورده بخیه شود.

نکات ضروری بعد از جراحی پلک پایین

توجه داشته باشید که با این که این عمل زیبایی تحت بی حسی موضعی انجام می شود ولی باز هم همانند هر عمل دیگری نیازمند رعایت مراقبت هایی است چرا که رعایت درست تمامی این موارد باعث شده تا بهترین نتیجه را بتوان از عمل خود دریافت کرد موارد که لازم است حتما بعد از عمل خود رعایت کنید به شرح زیر می باشد:

 • استفاده از کمپرس یخ می تواند اثرات داروی بی حسی را از بین ببرد.
 • اگر بعد از جراحی در دید خود احساس تاری داشتید هیچ نگران نشوید چرا که این موضوع به علت مصرف پماد است.
 • بعد از عمل خود حتما مایعات زیاد مصرف کنید.
 • داشتن درد بعد از عمل کاملا طبیعی است چرا که با مصرف داروهای تجویز شده از سوی پزشک می توان آن را کنترل کرد.
 • حتما بعد از عمل لازم است تا یکی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشید تا در انجام کارها بتواند به شما کمک کند.
 • در زمان استراحت یا خواب حتما سر خود را در زاویه درست قرار دهید.
 • انجام برخی از فعالیت ها به شدت اجتناب کنید چرا که برروی نتیجه عمل تاثیر می گذارد و ممکن است منجر به باز شدن بخیه ها شود.

در صورتی که می خواهید در مورد مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی بیشتر آشنا شوید به این مقاله مراجعه کنید.

آیا جراحی بلفاروپلاستی پلک پایینی خطرناک است؟

بهتر است با خطرات یا عوارض بد از این جراحی با خبر باشید تا در صورت مشاهده هر یک از آن ها سریعا پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهید از جمله مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

 • اختلالات دو بینی
 • خونریزی
 • ایجاد کیست هایی در محل جراحی شده
 • ایجاد عفونت
 • بی حسی

سوالات متداول

کلام آخر

در انتهای این مقاله به عنوان خلاصه باید اشاره کنیم که جراحی پلک پایین برای افرادی که دارای پف زیاد هستند بسیار مناسب است این عمل زیبایی بهتر است تا حتما زیر نظر یک پزشک متخصص و کار بلد انجام شود تا بهترین و مناسب ترین نتیجه را از عمل دریافت کرد. در صورتی که بلفاروپلاستی پلک پایین را در مشهد انجام دهید می توانید برای انجام این کار به دکتر نرگس رزم آرا مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را از عمل خود دریافت کنید.

دکتر نرگس رزم آرا

دکتر نرگس رزم آرا یکی از برجسته‌ترین جراحان بینی و صورت در مشهد است. وی دارای فلوشیپ جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت از دانشگاه تهران می‌باشد و نفر اول آزمون دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت این دانشگاه در سال ۱۳۹۵ است. او عضو آکادمی جراحان پلاستیک صورت اروپا (EAFPS) است و با تجربه‌ای درخشان در زمینه جراحی‌ های بینی و صورت ، بیش از 4000 جراحی موفق را از سال 1385 به انجام رسانده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه 

[ays_quiz id='2']