ساعات کاری : روزهای زوج ساعت 17 تا 20

مشهد – میدان بیمارستان امام رضا – برج سیمرغ – طبقه ۲ – واحد ۱

دکتر نرگس رزم آرا » ورزش های مناسب بعد از جراحی بینی

ورزش های مناسب بعد از جراحی بینی

ورزش کردن بعد از جراحی بینی
آنچه می خوانید...

عمل بینی یکی از جراحی های زیبایی صورت محسوب می شود که از آن به منظور اصلاح فرم و نوک بینی استفاده می شود. زمانی که جراحی انجام داده شد پزشک در رابطه با انجام ورزش ها بعد از جراحی بینی به شما توصیه هایی را خواهد داد که لازم است حتما رعایت کنید. اما ممکن است در رابطه با این قبیل از ورزش ها و از همه مهم تر زمان انجام آن هیچ نوع اطلاعاتی نداشته باشید ما در این نوشتار قصد داریم تا به تمامی این موارد اشاره کنیم پس تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

ورزش های مناسب بعد از جراحی بینی

مناسب ترین زمان برای انجام ورزش بعد از جراحی بینی

انجام جراحی زیبایی بینی باعث حساس تر شدن رگ های خونی و در مقابل منجر به بالاتر رفتن ضربان قلب خواهد شد به طوری که احتمال خونریزی در افراد را افزایش داده و نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بعد از جراحی بینی با توجه به حساس بودن استخوان بینی حدودا 6 هفته بهبودی کامل آن زمان می برد پس در طی این مدت بهتر است تا از ایجاد هر نوع آسیب دیدگی به بینی جلوگیری کرده تا هیچ نوع نیازی به انجام جراحی ترمیمی بینی نباشد.

با توجه به تمامی موارد گفته شده انجام فعالیت های بدنی بعد از این جراحی مجاز است ولی به هیچ عنوان نباید تا 2 هفته بعد از جراحی بینی فعالیت سنگین انجام داد همچنین توصیه می شود افرادی که جراحی بینی را انجام داده اند در زمان استراحت خود حتما از دو بالش در زیر سر خود استفاده کنند تا سر حالت شیب دار داشته باشد.

رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی طی این دو هفته از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که باعث شده تا بهترین نتیجه را از جراحی خود دریافت کنید.

زمانی که این دوره حساس دو هفته ای اتمام شد فرد می تواند شروع به انجام ورزش های سبک کرده و حتی راه رفتن خود را تند تر کند ولی در مورد انجام ورزش های سنگین بدنی بهتر است بعد از گذشت یک ماه بعد از جراحی آن را انجام دهد.

ورزش هایی که نباید بعد از جراحی بینی انجام داد

تا مدتی بعد از انجام جراحی توصیه می شود تا ورزش های سبک انجام داده شود و از برخی از فعالیت های ورزشی به شدت خودداری کنید در این بخش از مقاله قصد داریم تا به توضیح برخی از این موارد اشاره کنیم که عبارتند از:

ایروبیک

بعد از اتمام جراحی انجام هر نوع فعالیت سنگین بدنی و دویدن ممنوع می باشد از همین رو بهتر است تا فردی که تحت جراحی بینی قرار گرفته است فعالیت های هوازی و ورزش های سبک را انجام دهد.

چرا که به دلیل متورم بودن بینی انجام فعالیت های ورزشی کمی سخت و دشوار خواهد بود. علاوه بر آن لازم است تا در طی دوران نقاهت خود برای اینکه استخوان بینی فرصت کافی برای بهبود را داشته باشید، در طی یک هفته ابتدایی هیچ نوع فعالیت بدنی نداشته باشید.

فعالیت های ورزشی

به هیچ عنوان نباشید بعد از جراحی بینی ورزش های تماسی انجام دهید چرا که می تواند مشکلاتی را در بینی ایجاد کند. همچنین برای انجام ورزش های سبک را به هی عنوان در آفتاب انجام ندهید چرا که منجر به تورم بینی بیشتر خواهد کرد.

خم شدن

بعضی از فعالیت های بدنی ممکن است نیاز به خم کردن خود داشته باشند مانند بلند کردن بچه کوچک، بلند کردن وزنه و … به همین خاطر می بایست از انجام این قبیل فعالیت ها بعد از جراحی خودداری کنید. چرا که ممکن است پارگی بخیه ها را به همراه داشته باشد.

اگر قصد مسافرت کردن آن هم با هواپیما را دارید لازم است به هیچ عنوان تا یک هفته بعد از جراحی بینی، این کار را انجام ندهید چرا که در ارتفاع اختلاف فشار وجود دارد و همین موضوع می تواند احتمال پاره شدن رگ های خونی و خونریزی را به همراه داشته باشد.  از دیگر مشکلات پرواز خشکی هوا است از همین رو بهتر است بینی خود را استریل کنید چرا که در روند بهبودی می تواند بسیار موثر باشد.

برنامه پیاده روی بعد از جراحی بینی

انجام پیاده روی بعد از جراحی بینی یک فعالیت ورزشی مجاز می باشد ولی به هیچ عنوان نباید در انجام آن زیاده روی کرد ما در این بخش از مقاله قصد داریم تا به یک برنامه پیاده روی بعد از جراحی بینی اشاره کنیم که به شرح زیر می باشد:

در هفته بعد از جراحی بینی انجام پیاده روی به مدت 5 دقیقه مجاز می باشد.

در هفته دوم روزانه 10 دقیقه پیاده روی کردن مجاز می باشد.

هفته سوم روزانه 15 دقیقه امکان پیاده روی وجود دارد.

در هفته چهارم امکان انجام 15 دقیقه پیاده روی در طول روز وجود خواهد داشت.

کلام آخر

ما در این نوشتار قصد داشتیم تا در رابطه با انجام ورزش های بعد از جراحی بینی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم پس توجه داشته باشید که از انجام هر نوع فعالیت بدنی بعد از جراحی بینی می بایست به شدت محتاط بود و از همه مهم تر از جراح بینی خود در مورد هر کدام از این فعالیت ها مشورت گرفت  تا در روند بهبودی هیچ گونه تاثیر منفی نداشته باشد.

اشتراک گذاری مطلب:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

‌نمونه کارهای  واقعی جراحی سینه 

[ays_quiz id='2']