دکتر نرگس رزم آرا 4 جراحی بینی 4 بهترین جراح بینی در مشهد کیست و ویژگی های آن را بشناسید!
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه

بهترین جراح بینی در مشهد کیست و ویژگی های آن را بشناسید!

برچسب ها:
مدت زمان مطالعه 7 دقیقه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

به طبع افرادی که تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی را دارند، مدتی قبل از عمل به دنبال بهترین جراح بینی در شهر خود هستند. آنچه پیداست امروزه علم پزشکی پیشرفت های بسیاری داشته و از آنجایی که بینی یکی از مهم ترین فاکتور های صورت در برقراری تناسب میان اجزای صورت می باشد و تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره دارد، افراد زیادی به انجام جراحی زیبایی بینی روی می آورند.

با توجه به این مسئله که افراد زیادی متقاضی انجام رینوپلاستی هستند، تعدد جراحان بینی نیز افزایش یافته و این موضوع در شهرهای بزرگتر همچون مشهد بیشتر صدق می کند. به همین خاطر افراد در شهری های بزرگ تر می بایست دقت عمل بیشتری به کار ببند تا بتوانند یک جراح خوب انتخاب نمایند و برای این امر زمان بگذارند.

جالب است که دقت نمایید که انجام جراحی بینی ضرورت نداشته و نیازی به اقدام فوری و اورژانسی نخواهد بود و به همین منظور افراد می توانند قبل از جراحی به طور کامل برای شناخت یک جراح بینی با تجربه زمان بگذارند تا بتوانند انتخابی دقیق و درست داشته باشند، زیرا انتخاب جراح بینی یکی از مهم ترین فاکتور ها در کسب نتیجه مطلوب می باشد و افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند، با توجه به موقعیت مکانی خود، همواره به دنبال بهترین جراح بینی هستند.

چه بسا افرادی که در انتخاب جراح بینی خود کوتاهی نمودند و با دقت تحقیق نکرده اند، از نتیجه نهایی عمل بینی خود راضی نیستند و حتی دچار عوارض جانبی شده اند. در نهایت مجبور به انجام جراحی ترمیمی بینی می شوند.

در ادامه برآنیم شما را در جریان یک سری از ویژگی های بهترین جراح بینی بگذاریم تا راحت تر بتوانید جراح بینی خود را انتخاب نمایید.

doctorrazmara

ویژگی های بهترین جراح زیبایی بینی

آگاهی از معیارهای مهم در انتخاب جراح بینی تاثیر بسزایی خواهد داشت، به همین منظور بهتر است برای داشتن انتخاب بهتر با این ویژگی ها آشنا شوید؛ حال این ویژگی ها کدامند؟

بیشتر بخوانید
جراحی بینی باز

ارزیابی اولیه و برقراری ارتباط

یکی از ویژگی های بارز یک جراح خبره که می تواند سبب جلب اعتماد و ایجاد آرامش خاطر فرد از جراحی و نتیجه آن شود، توانایی برقراری ارتباط می باشد.

یک جراح می بایست با صبر و حوصله پاسخگوی تمامی سوالات بیماران باشد و توانایی برقراری ارتباط با افراد را داشته باشد تا بتواند از خواسته فرد مطلع شده و تفاهمی بین آنچه امکان دارد از نتیجه جراحی بدست آید با خواسته فرد برقرار نماید و همچنین می تواند بیمارانی که از جراحی بینی خود انتظار نامعقولی دارند را متقاعد نماید.

جراح بینی خوب با برخوردی خوش و صبر و شکیبایی به مراجعه کنندگان خود مشاوره داده و سعی بر جلب اعتماد آن ها خواهد کرد. در واقع با توجه به اینکه از کار خود اطمینان دارد، به بیمار خود این اطمینان را می دهد که نتیجه جراحی بینی وی بسیار مطلوب خواهد شد.

ارتباط-موثر

ارزیابی پزشک برحسب تجربه و مهارت

یک جراح خبره از مهارت بسیاری بالایی برخوردار است و قادر خواهد بود به انجام انواع جراحی های بینی بپردازد و بر آن ها مسلط باشد و بهترین نتایج را برای بیماران خود به ارمغان آورد. برای آگاهی از تجربه و مهارت یک جراح می توانید به سوابق او مراجعه نمایید که برای کسب اطلاعات در این زمینه سایت های معتبر پزشکی می تواند به شناخت بیشتر شما کمک نماید.

موقعیت جغرافیایی مطب جراح بینی

یکی از مواردی که می تواند در انتخاب یک جراح بینی اثر بگذارد، موقعیت جغرافیایی مطب پزشک است. در کلان شهر ها یکی از دغدغه ها دسترسی آسان به مطب پزشک است. اما لازم به ذکر است که تنها اکتفا کردن به در دسترسی بودن موقعیت جغرافیایی یک پزشک نبایست شما را گمراه نماید و باید به دیگر ویژگی های یک جراح نیز دقت کافی را داشته باشید.

آشنایی و استفاده از تکنیک های روز پزشکی

یک جراح بینی خوب با آگاهی از علم زیبایی شناسی و همچنین آشنایی با تکنیک های روز پزشکی می تواند نتیجه نهایی بینی را تصور کرده و دیدگاه کلی از فرم نهایی جراحی را در اختیار بیمار قرار دهد و آن ها را در روند جراحی اعمال نماید.

بیمار محور بودن

یک جراح بینی خوب بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود، رضایت و سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد و بیمار محور بودن جز معیارهای شاخص و برگزیده آن ها به شمار می آید.

همچنین یک جراح موظف است دیدگاه کلی از فرم نهایی بینی را در اختیار بیمار قرار دهد و او را در جریان تمام اقدامات قبل و بعد از عمل بینی گذاشته و با در نظر گرفتن سلیقه و نظر بیمار، تناسب بین بینی و سایر اجزای صورت را ایجاد نماید.

بیشتر بخوانید
تزریق کورتون به بینی بعد از راینوپلاستی

جراح بینی خوب وجدان کاری داشته و بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود، رضایت و سلامت بیمار را در اولویت قرار می دهد. متاسفانه ما شاهد آن هستیم که امروزه برخی از افراد ظاهرا بینی زیبایی دارند اما در تنفس خود دچار مشکل هستند. بنابراین بهترین جراح بینی علاوه بر ظاهر بینی به تنفس بیمار نیز توجه خواهد کرد.

نحوه انتخاب جراح بینی خوب

  • در ابتدا می توانید با جستجو در گوگل لیستی از جراحان بینی را تهیه نمایید.
  • پس از تهیه لیست به سایت پزشک مراجعه کنید و میزان تحصیلات و سوابق کاری جراح را مورد بررسی قرار دهید.
  • توجه داشته باشید که تنها تحصیلات عالی رتبه نشان دهنده خوب بودن جراح نیست، بنابراین حتما نمونه کار های جراح بینی را مشاهده نمایید.
  • به منظور مشاهده نمونه کار های جراح به سایت، صفحه اینستاگرام یا مطب جراح مراجعه نمایید.
  • همچنین می توانید با پرس و جو از اطرافیان و دوستان خود که قبلا اقدام به جراحی بینی نموده اند، جراح بینی مورد پسند خود را انتخاب نمایید.

جراحی بینی ارسالی

اهداف جراحی بینی

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف انجام می گردد که عبارت است از:

جراحی زیبایی بینی

در این جراحی، مشکلات ظاهری بینی همچون کجی، عدم تقارن، بیش از حد بزرگ بودن، افتادگی نوک بینی و غیره بر طرف می شود و با ایجاد تناسب میان بینی و سایر اجزای صورت به افزایش اعتماد به نفس افراد کمک می کند.

جراحی درمانی بینی

در واقع جراحی درمانی بینی به برطرف کردن مشکلات تنفسی، انحراف، پولیپ و سایر ایرادات عملکردی بینی می پردازد. افرادی که دارای بیمه تکمیلی هستند می توانند بخشی یا همه هزینه مربوط به این جراحی را از بیمه دریافت کنند.

انواع روش های جراحی بینی

در گذشته جراحی بینی تنها از طریق روش بسته انجام می گردید که روند این جراحی، جراح قادر به رفع مشکلات کوچک بود. قابل توجه است که این روش جراحی برای افرادی که بینی آن ها مشکل چندانی ندارد متناسب است.

در طول جراحی بینی به روش بسته برش های از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود و هیچ گونه آسیبی به کلوملا وارد نمی گردد. در روند این جراحی دید جراح محدود بوده و دسترسی کامل به اسکلت بینی وجود نداشت. همچنین بخیه ها از داخل بینی زده می شد و همین امر سبب می گردید تا اسکاری از جراحی بینی بر روی پوست باقی نماند.

اما امروزه روش دیگری تحت عنوان جراحی بینی به روش باز وجود دارد که برخلاف روش بسته برش های این جراحی بر روی کلوملا ایجاد می گردد و پوست بینی به صورت کامل از استخوان بینی جدا می شود.

بیشتر بخوانید
جراحی بینی نیمه فانتزی

این روش جراحی با مزیت های بسیاری همراه است که احتمال بروز خطاهایی همچون نامتقارنی، مشکلات تنفسی را به حداقل می رساند.

عمل بینی گوشتی سه ماه بعد از عمل

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی با توجه به برخی عوامل همچون دستمزد جراح، هزینه های کلینیک یا بیمارستان، هزینه های بیهوشی و دیگر هزینه های جانبی متفاوت می باشد. لذا به هیچ عنوان نمی توان قبل از معاینه و بررسی های لازم هزینه دقیقی را مشخص نمود به همین منظور برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دکتر نرگس رزم آرا در این زمینه مشورت نمایید.

جالب است بدانید که مشاوره می تواند به دو صورت حضوری و آنلاین انجام شود که در صورت آنکه تمایل داشتید به مشاروه آنلاین بپردازید می توانید به صفحه ی مشاوره آنلاین دکتر نرگس رزم آرا مراجعه نمایید.

هزینه جراحی تیپ پلاستی

کلام آخر

هدف از ارائه این نوشتار آشنایی و ارزیابی ویژگی های بهترین جراح بینی است که امید داریم توانسته باشیم شما را در شناخت هر چه بهتر یاری رسانده باشیم. در صورت داشتن هر گونه سوال در خصوص جراحی بینی می توانید به انتهای صفحه مراجعه نماید یا به صورت آنلاین سوال خود را از ما بپرسید.

doctorrazmara

دکتر نرگس رزم آرا

فلوشیپ جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت از دانشگاه تهران | متخصص گوش، حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه مشهد | نفر اول آزمون دوره تکمیلی جراحی پلاستیک صورت دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۵ | دارای رتبه برتر بورد تخصصی

ساعات کاری مطب: روزهای زوج
ساعت 17 الی 19
پرسش و پاسخ تکمیلی

سوالات شما در اسرع وقت پاسخ داده شده و از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد

۰ دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 14 =

Call Now Buttonتماس با پزشک