جراحی بینی استخوانی

دکتر نرگس رزم آرا فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیم صورت

جراحی بینی استخوانی

نوعی از جراحی زیبایی ، جراحی بینی استخوانی می باشد که به طور معمول هدف از این جراحی ، برداشتن قوز بینی می باشد.

منظور از قوز بینی همان برآمدگی منحنی شکل است که بر روی پل بینی مشاهده می شود.

بسیاری از متقاضیان خواهان تشخیص نوع بینی خود هستند و سوال می کنند که بینی استخوانی چه مشخصاتی دارد.

به طور معمول به بینی که پوست نازکی داشته باشد بینی استخوانی می گویند.

بینی استخوانی از نظر استخوان بندی ، بافت و غضروف بسیار قوی دارد به همین دلیل برخی از افراد بینی استخوانی را برای جراحی بینی مناسب تر می دانند.

جراحی بینی استخوانی

برگشت پذیری بینی استخوانی

یکی از رایج ترین سوالات متقاضیان در ارتباط با برگشت پذیری بینی استخوانی است.

بازگشت نتیجه جراحی زیبایی بینی استخوانی در موارد بسیار نادر اتفاق می افتد به همین دلیل به طور معمول نتیجه عمل بینی استخوانی ، مطلوب و مورد رضایت بیمار است.

هرچند که موارد بسیاری چون عملکرد جراح بینی ، نوع بینی و رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی در کسب نتیجه ایده آل نقش بسزایی دارند و بیمار باید به خوبی تمام نکات را رعایت کند تا نتیجه زیبایی از عمل بینی به دست آورد.

رایج ترین معایب قابل درمان با عمل بینی استخوانی

  • درمان انحراف بینی
  • بهبود شکستگی ساختار بینی
  • رفع قوز روی بینی

جراحی بینی استخوانی بهتر است یا جراحی بینی گوشتی ؟

نتیجه جراحی بینی استخوانی با تغییرات چشمگیری همراه می باشد و نوع پوست از عوامل موثر است که در نتیجه عمل جراحی بینی موثر خواهد بود.

نوع پوست یکی از عوامل مهم در نشان دادن نتیجه عمل جراحی بینی می باشد به همین جراحی زیبایی بینی استخوانی با تغییرات چشمگیری همراه خواهد بود.

نتیجه عمل زیبایی بینی استخوانی به دلیل پوست نازک بینی به نسبت جراحی بینی گوشتی مطلوب تر خواهد بود.

پوست نازک بینی باعث می شود تا تغیرات اعمال شده در ساختار بینی ، قابل رویت باشند

همچنین پوست بینی نازک ، خاصیت ارتجاع پذیری بیشتری دارد و همین امر باعث می شود تا بلافاصله پس از عمل بینی ، پوست به غضروف بینی بچسبد و فرم بینی بهتر نشان داده شود.

قیمت جراحی بینی استخوانی

فاکتورهای متفاوتی چون پیچیدگی مشکل بینی ، میزان تغییرات استئوتومی در رینوپلاستی ، تخصص جراح بینی و میزان تجربه جراح بینی در تعیین هزینه رینوپلاستی استخوانی نقش دارند.

به طور کلی هزینه عمل بینی استخوانی پس از معاینه بیمار، با توجه به ساختمان بینی و هزینه های جانبی دیگر اعلام می شود.

جراح بینی

انتخاب جراح بینی یکی از مهم ترین دغدغه های افراد پیش از عمل بینی بوده که در نتیجه و فرم نهایی بینی بسیار موثر است. اما امروزه با افزایش طرفداران جراحی بینی ، طبیعتا به نسبت تعدد جراحان بینی نیز افزایش یافته است. با این حال این مسئله باعث شده تا افراد متقاضی جراحی بینی دقت بیشتری داشته باشند و پس از بررسی همه جوانب نسبت به انتخاب جراح بینی خود اقدام نمایند.

اما افرادی هستند که با عجله و بدون تحقیق درباره جراحان بینی مختلف جراحی بینی انجام داده اند و در نهایت از فرم بینی خود احساس رضایت نداشته یا پس از مدتی با مشکلاتی مواجه می شوند. در این حالت مجبورند که هزینه بیشتری پرداخت کرده و اقدام به جراحی بینی ترمیمی نمایند. در واقع جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر از جراحی بینی اولیه بوده و به همین دلیل هزینه آن هم بیشتر خواهد بود. همچنین برای انجام این جراحی باید حداقل یکسال از عمل بینی اولیه گذشته باشد.

آنچه پیداست جراحی بینی از عمل هاییست که نیاز به عجله ندارد بنابراین بیمار از وقت کافی برای انتخاب جراح بینی خود برخوردار است.

ویژگی های جراح بینی خوب

  • جراح بینی خوب با برخوردی خوش ، آرامش و صبر و شکیبایی به مراجعه کنندگان خود مشاوره داده و سعی بر جلب اعتماد آن ها خواهد کرد. در واقع با توجه به اینکه از کار خود اطمینان دارد ، به بیمار خود این اطمینان را می دهد که نتیجه جراحی بینی وی بسیار مطلوب خواهد شد.
  • یک جراح بینی خوب به انجام انواع جراحی های بینی تسلط داشته و بهترین نتایج را برای بیماران خود به ارمغان می آورد.
  • جراح بینی خوب وجدان کاری داشته و بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود ، رضایت و سلامت بیمار را در اولویت قرار می دهد. متاسفانه ما شاهد آن هستیم که امروزه برخی از افراد ظاهرا بینی زیبایی دارند اما در تنفس خود دچار مشکل هستند. بنابراین بهترین جراح بینی علاوه بر ظاهر بینی به تنفس بیمار نیز توجه خواهد کرد.
  • جراح بینی موظف است بیمار را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار دهد.
  • یک جراح بینی خوب با برخورداری از خلاقیت و آگاهی از علم زیبایی شناسی می تواند نتیجه نهایی بینی را تصور کرده و دیدگاه کلی از فرم نهایی جراحی را در اختیار بیمار قرار دهد.
  • جراح بینی خوب می تواند بیمارانی که از جراحی بینی خود انتظار نامعقولی دارند را متقاعد نماید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 14 =

Call Now Button