انواع روش های جراحی بینی

دکتر نرگس رزم آرا فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیم صورت

انواع روش های جراحی بینی

انواع روش های جراحی بینی : جراحی بینی با هدف بهبود عملکرد تنفسی و اصلاح ایرادات بینی انجام می شود. به طور کلی جراحی بینی با دو تکنیک باز و بسته انجام می گیرد که انتخاب این تکنیک ها بستگی به ایراد موجود در بینی و نظر جراح بینی دارد.

جراح بینی به منظور دسترسی به ساختار زیرین بینی برش هایی را ایجاد می کند که در هر تکنیک متفاوت می باشد.

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی به روش باز

در روش جراحی بینی باز که در واقع بهتر است اصطلاح دسترسی اکسترنال (دسترسی خارج از بینی) برای آن بکار برده شود، برش کوچکی بر روی پوست ستون ما بین دو حفره بینی (کالوملا) در بیرون ایجاد می شود و پس از جدا شدن پوست از ساختمان بینی تغییرات اعمال خواهد شد.

در این روش امکان دسترسی با دید و تسلط بهتر و قدرت مانور بیشتری برای جراح فراهم می شود. امروزه دسترسی باز یا اکسترنال روش ترجیحی اکثریت جراحان بینی در آمریکا می باشد.

جراحی بینی به روش بسته

در این روش برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و پوست بینی از بافت بینی فاصله می گیرد و تغییرات اعمال خواهد شد. لازم به ذکر می باشد جراحی بینی بسته برای افرادی که دارای ایرادات شدیدی خصوصا در نوک بینی خود نیستند مناسب می باشد.

البته هر دو روش جراحی بینی به روش باز و بسته، روشهای علمی و صحیح می باشند و انتخاب هر کدام از آنها براساس ترجیح جراح بینی می باشد.

لازم به ذکر است در هر دو روش چنانچه نیاز به جمع کردن پره های بینی باشد، اغلب لازم است پوست این نواحی نیز برش داده شود.

نتیجه جراحی بینی

  • جراحی بینی طبیعی : در بینی های طبیعی تنها ایرادات بینی افراد برطرف خواهد شد و هیچ قوسی در ناحیه پل بینی ایجاد نمی شود. زاویه نوک بینی تا لب هم حدود 95 درجه می باشد.
  • جراحی بینی فانتزی : در بینی های فانتزی قوس زیبایی ایجاد خواهد شد که منجر به سربالا شدن نوک بینی می شود. این جراحی مناسب افرادیست که دارای بینی های استخوانی می باشند.
  • جراحی بینی نیمه فانتزی : بینی های نیمه فانتزی حالتی مابین بینی های فانتزی و طبیعی هستند و بیشتر مناسب افرادیست که نه تمایل به طبیعی بودن بینی خود دارند و نه علاقمند به داشتن قوس زیاد در بینی خود هستند.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی به فاکتور های مختلفی بستگی دارد که پس از معاینه توسط پزشک مشخص خواهد شد.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + بیست =

Call Now Button