تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس : داروی بوتولینوم توکسین یا همان بوتاکس ، سال هاست که ساخته شده است ولی در صنایع پزشکی کاربردی نداشت ولی امروزه در جوانسازی پوست کاربرد دارد.

در دو دهه اخیر و تقریبا متقارن با ورود فیلر به صنعت پزشکی ، بوتاکس نیز برای جوانسازی پوست و رفع خطوط پوست مورد استفاده قرار گرفت.

رایج ترین کاربرد بوتاکس برای بهبود خطوط اخم یا خطوط پیشانی می باشد هرچند که تزریق بوتاکس برای سایر نواحی صورت نیز انجام می شود ولی این امر خیلی متداول نیست و تزریق بوتاکس به پیشانی طرفداران بیشتری دارد.

کاربرد بوتاکس تنها برای بهبود خطوط صورت نمی باشد و افرادی که برخی از  عضلات صورت آنها به دلایل مختلفی فلج شده است و موقع خنده یا صحبت کردن عدم تقارن مشخصی در صورت شان ظاهر می گردد نیز می توانند اقدام به تزريق بوتاكس نمایند.

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوعی ماده است که از سم باکتریایی بوتولینوم تهیه می شود و در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد.

بوتاکس پس از تزریق باعث کمتر شدن حرکت عضلات صورت می شود و در اصل عضلات صورت را برای مدت زمان کوتاهی فلج می کند تا حرکتی نداشته باشند و به این ترتیب منجربه بهبود خطوط پوست می شود.

رایج ترین کاربردهای تزریق بوتاکس :
  • بهبود چین و چروک های پوست صورت
  • درمان تعریق خفیف یا شدید زیر بغل و کف دست
  • درمان میگرن یا سر درد

تزریق بوتاکس

بهبودی بوتاکس

به طور معمول تزريق بوتاكس تقریباً ۱۵ دقیقه طول می کشید و پس از تزریق ، امکان بروز کبودی و کمی تورم وجود دارد.

اثرات اولیه بوتاکس پس از گذشت ۳ الی ۵ روز قابل مشاهده می باشد .

هرچند در برخی از بیماران ، مشاهده نتیجه حاصل از تزريق بوتاكس متفاوت می باشد و امکان دارد برخی از بیماران پس از گذشت ۱۴ روز ، نتیجه نهایی را مشاهده نمایند.

ماندگاری نتیجه حاصل از تزريق بوتاكس

بوتاکس تزریق شده در چهره اکثریت بیماران بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارد و پس از گذشت حدوداً ۴ ماه ، بیماران کم کم متوجه خواهند شد که نقاط درمان شده توسط بوتاکس به حالت قبل بازمیگردند.

در چنین شرایطی نیاز است که بیمار تزریق مجدد بوتاکس انجام دهد تا به طور مجدد چروک های سطحی یا عمیق پوست نمایان نشوند.

فاصله جلسات اولیه تزریقات بوتاکس بین ۴ الی ۶ ماه می باشد ولی پس از تزریقات مکرر بوتاکس ، فاصله جلسات تزريق بوتاكس تا یک سال نیز افزایش می یابد.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر می باشد؟

هزینه تزريق بوتاكس با توجه به ناحیه مدنظر بیمار ، دستمزد پزشک ، مارک و نوع بوتاکس ، میزان بوتاکس موردنیاز و غیره تعیین می گردد.

دکتر نرگس رزم آرا

فلوشیپ جراحی صورت و بینی

متخصص گوش و حلق و بینی

درباره دکتر رزم آرا

دکتر نرگس رزم آرا ، جراح و متخصص گوش حلق و بینی ، با انجام کلیه خدمات انواع جراحی بینی در مشهد ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ، جراحی بینی ترمیمی و...

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 − سه =